Ücretsiz Woocommerce PayTR Sanal POS Entegresi

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Woocommerce PayTR Sanal POS Entegresi

sv

Piyasanın En iyi Seo Aracı Sizce hangisidir?

153 okunma — 22 Ağustos 2021 14:18
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

seo araclari

Semrush, Ahrefs ve Moz, piyasadaki en iyi üç SEO aracıdır. Anahtar kelime araştırması, rekabet analizi, SEO sıralamalarını izleme, backlink bağlantılarını izleme ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanırlar.

Semrush, Ahrefs ve Moz’u hiç karşılaştırdınız mı?

Bu kılavuzda, hangisinin daha iyi olduğunu bulmak için Semrush vs Ahrefs vs Moz’un artılarını ve eksilerini karşılaştıracağız.

Neden Çevrimiçi İşletmeniz İçin Bir SEO Aracı Kullanmalısınız?

Bir SEO aracı, web sitenizin arama motorlarındaki performansını artırmanıza yardımcı olur. Doğru SEO aracını seçmek, arama motorlarından daha fazla trafik almanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olur.

Sizce Semrush, Ahrefs veya Moz ile neler yapabilirsiniz?

Arama Motoru Sıralamanızı Takip Edin

Her üç platform da arama motoru sıralamalarınızı kolayca takip etmenizi sağlar. Sitenizin aramada nasıl olduğunu görmek için web sitenizin URL’sini ekleyebilirsiniz. Ayrıca anahtar kelimeleri manuel olarak takip edebilir ve arama sıralamalarınızı izleyebilirsiniz.

İçeriğinizi Daha Yüksek Sıralamalar İçin Optimize Edin

Üç SEO yazılım aracının tümü, içeriği daha yüksek sıralamalar için optimize etmenize yardımcı olur. SEO’nuzu geliştirmek için kolayca uygulanabilir ipuçları sağlayan site ve içerik denetim araçlarını içerirler.

Rakipleri Takip Edin

Ayrıca, kendi web sitenizi izler gibi kolayca rakiplerinizi de gözetleyebilirsiniz. Rakiplerinizle kimin bağlantı kurduğunu, hangi anahtar kelimeler için sıralandığını görebilir ve ardından tüm bu anahtar kelimelerde onları yenebilirsiniz.

Anahtar Kelime Fikirlerini Bulun

Daha fazla trafik elde etmek için anahtar kelime fikirleriyle mi mücadele ediyorsunuz? Tüm en iyi SEO yazılım araçları, kolayca sıralayabileceğiniz daha yüksek arama hacimlerine sahip anahtar kelime fikirleri bulmanıza yardımcı olur.

Backlink Bağlantıları İzleme

Bu SEO yazılımı, web sitenizdeki veya alan adınızdaki herhangi bir URL’ye geri bağlantıları izlemenize yardımcı olur. Web sitenize kimin bağlandığını görebilir ve gerçek bilgilerle bağlantı kurma stratejinizi geliştirebilirsiniz.

Bunlar, web siteniz için bir SEO yazılım aracı kullanmanın en büyük avantajlarıdır.

Seçtiğiniz platforma bağlı olarak, ücretli reklamcılık (PPC) için anahtar kelime fikirleri, Sosyal Medya analizi, yerel SEO, içerik pazarlama araçları, anahtar kelime araştırması, sayfa içi SEO ve daha pek çok başka özellik de alırsınız.

Olduğu söyleniyor, şimdi bu en iyi üç SEO platformunun her birine ve özellikler, kullanım kolaylığı ve fiyatlandırma açısından nasıl biriktiklerine bir göz atalım.

Semrush Seo Aracı

SEMrush; markanızın veya müşterilerinizin çevrimiçi görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak, rakiplerini çözümleme etmek ve marketing faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgiler edinmek için kullanabileceğiniz mükemmel bir SEO aracıdır.

Seo Aracı

Seo Aracı

Semrush Özellikleri:

 • Anahtar kelime araştırma aracı – Anahtar kelime fikirleri bulun ve herhangi bir anahtar kelimedeki performansınızı takip edin.
 • Rekabet araştırması – Rakiplerinizi gözetleyin, organik ve ücretli anahtar kelimelerini ve en iyi içeriği görün. Rakiplerinizin kim olduğundan emin değil misiniz? Rakiplerinizi öğrenmek için kendi alan adınızı girmeniz yeterlidir.
 • Yerel SEO izleme – Listenizi yönetin, site denetimi yapın, arama konumunu izleyin ve daha fazlasını yapın.
 • Kapsamlı reklam izleme – PPC anahtar kelime aracı, etki alanı izleme, reklam araştırma aracı ve daha fazlası.
 • Sosyal Medya – Doğrudan sosyal medya platformlarına reklam gönderin, sosyal medya gönderilerini takip edin ve sosyal medya reklamlarını araştırın.
 • İçerik analizi aracı – İçeriğinizi iyileştirmek için pratik ipuçlarıyla SEO performansı için kontrol edin.
 • Güzel raporlar – Bireysel projeler için güzel raporlar oluşturabilir ve indirebilirsiniz. Farklı alanlar, URL’ler veya Anahtar Kelimeler için özel raporlar da oluşturabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:   Google Web Yöneticisi Araçları Nedir?

Özelliklere gelince, Semrush piyasadaki en kapsamlı SEO yazılımıdır.

Kullanım kolaylığı:

Semrush, yeni bir kullanıcı için bunaltıcı olabilecek tonlarca veri sunar.

Neyse ki, sadece işe yarayan, kullanımı en kolay gösterge tablosunu sunuyor. Başlamak için herhangi bir etki alanı, anahtar kelime veya URL ekleyebileceğiniz en üstte bir arama çubuğu vardır.

Semrush kontrol paneli

Sol tarafta, tüm araçları düzgün bir şekilde organize edilmiş bir düzende alırsınız. Her bölüm, ana arama aracına benzer şekilde çalışan kendi kontrol paneliyle birlikte gelir. Örneğin, içerik pazarlama panosu burada.

Semrush’ta içerik pazarlama panosu

Semrush, başlamanıza yardımcı olacak tonlarca nasıl yapılır kılavuzu ve öğretici içeren sağlam bir yardım merkezi sunar. Ayrıca, onlarca SEO kursuna erişebileceğiniz bir bilgi tabanı ve Semrush Akademisi.

Semrush desteği

Semrush Fiyatlandırması: 99,5 $ / ay’dan başlayan fiyatlarla

Derecelendirmemiz: A+

Semrush, piyasadaki en kapsamlı SEO yazılım araç setini sunar. Semrush platformunun arkasındaki veriler, arama motoru pazarlamacılığına ilişkin inanılmaz içgörülere erişmenizi sağlayan çok büyük.

En önemlisi, Semrush’u en yeni başlayanlar için uygun SEO aracı olarak görüyoruz. Bir URL veya anahtar kelime girdiğinizde, ihtiyacınız olan tüm bilgileri anlaşılması kolay bir biçimde verir.

Ahrefs Seo Aracı

Piyasanın En iyi Seo Aracı Sizce hangisidir?

Ahrefs, kapsamlı bir araç setiyle piyasadaki en iyi SEO aracıdır. 2010 yılında bir site gezgini aracı olarak kurulan Ahrefs, işletmeler, ajanslar ve SEO uzmanları için tam teşekküllü bir SEO platformuna dönüştü.

İlginizi Çekebilir:   Wordpress Internal Links Manager Türkçe İndir

Daha basit bir arayüzde ve tonlarca öğrenme kaynağında başka herhangi bir SEO yazılımıyla elde edeceğiniz tüm özelliklerle birlikte gelir.

Ahrefs’in Özellikleri:

 • Site Denetimi – Ahrefs, web sitenizi optimize etmek için kullanabileceğiniz güçlü bir site denetim aracıyla birlikte gelir
 • Site Gezgini – Ahrefs site gezgini aracıyla rakiplerinizin web sitelerinde casusluk yapın. En iyi anahtar kelimelerinin ve içeriğinin kilidini açın ve bu arama terimlerinde neden daha üst sıralarda yer aldıklarını öğrenin.
 • Anahtar Kelime Gezgini – Alan adınız için anahtar kelime fikirleri bulun ve farklı anahtar kelimelerde arama performansınızı takip edin.
 • İçerik Gezgini – Herhangi bir anahtar kelime / konu için en popüler içeriği bulun. Tam olarak neden daha üst sıralarda yer aldıklarını görün ve stratejilerini kendi içeriğinizde çoğaltın.
 • Tıklama verileri – Ahrefs, yalnızca arama hacmini değil, tahmini tıklama oranını da anlamanıza yardımcı olan anahtar kelimeler için tıklama verileri sağlar.
 • Anahtar Kelime İzleyici – Belirli anahtar kelimeler için SERP’leri kolayca izleyin. İzlemeyi coğrafi konuma, masaüstüne ve mobil cihazlara göre filtreleyebilirsiniz.

Ahrefs, SEO araç setinizde olmasını istediğiniz tüm araçları sağlar. Ancak, anahtar kelime araştırması için PPC reklam verilerinden yoksundur. Ayrıca Semrush ile karşılaştırıldığında sosyal medya izleme araçlarından yoksundur.

Ahrefs Kullanım Kolaylığı:

Ahrefs’in kutudan çıkar çıkmaz kullanımı çok kolaydır. Farklı bölümlere düzgün bir şekilde yerleştirilmiş tüm araçları içeren basit bir gösterge panosu sunarlar.

Ahrefs kontrol paneli

Her araçta gezinmek oldukça kolaydır ve farklı alanları keşfederken ekran yardımı bulabilirsiniz. Ayrıca, destek ekibine çok daha hızlı ulaşabilmeniz için her sayfada bir anında yardım simgesi bulunur.

Ahrefs desteği

Ahrefs, kapsamlı bir makaleler, nasıl yapılır kılavuzları, video eğitimleri ve SEO kaynakları kitaplığına sahiptir. Belirli bir araca aşina değilseniz ve ondan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenmek istiyorsanız bunlar kullanışlıdır.

Ahrefs Fiyatlandırması: Aylık 99$’dan başlayan fiyatlarla.

Derecelendirmemiz: A

Ahrefs, web siteniz ve çevrimiçi işiniz için SEO‘yu yönetmek için eksiksiz bir araç seti sunar. Kullanımı kolaydır ve platform genelinde diğer araçlara göre daha proaktif yardım sunar. Semrush tarafından sunulan, SEO platformlarındakileri izlemek isteyen bazı kullanıcılar için bir anlaşma kırıcı olabilecek sosyal medya izleme ve PPC kampanya özelliklerinden yoksundur.

İlginizi Çekebilir:   Setrow WEB&SEO Efficiency Optimizer ürününü hizmete sundu

Moz Seo Aracı

Piyasanın En iyi Seo Aracı Sizce hangisidir?

Moz, piyasadaki en iyi SEO yazılımı araç takımı için bir başka popüler yarışmacıdır. 2004 yılında SEOmoz adlı çevrimiçi bir topluluk olarak kuruldu ve daha sonra bir danışmanlık ajansı ve ardından bir SEO araç takımı haline geldi.

Küçük işletmeler, SEO uzmanları ve ajanslar için profesyonel bir araç seti sunarlar.

Moz’un bazı özelliklerine bir göz atalım ve rekabete karşı nasıl bir performans sergilediklerini görelim.

Moz Özellikleri:

 • Anahtar kelime araştırma aracı – Moz, kullanımı kolay bir anahtar kelime araştırma aracı sunar. En üst sıradaki anahtar kelimeleri almak için bir alan adı girmeniz yeterlidir.
 • Site denetim aracı – Web sitenizin aramada nasıl performans gösterdiğini görmek için eksiksiz bir site denetimi yapın. Araç size hataları, tarama sorunlarını gösterir ve uygulanabilir önerilerde bulunur.
 • Sayfa İçi SEO Anahtar kelimeler ve URL’ler için içerik optimizasyonu ipuçları alın, benzer konuları bulun ve mevcut içeriği geliştirmek için adım adım kılavuzu izleyin
 • Backlik bağlantı araştırması – Moz, web sitenizin geri bağlantısını izlemenizi sağlayan bir bağlantı izleme aracıyla birlikte gelir.
 • Rapor oluştur – Otomatik raporları indirebilir veya kendi özel raporlarınızı oluşturabilirsiniz. Moz ayrıca alanlar, URL’ler ve anahtar kelimeler için raporların kolayca oluşturulmasına yönelik şablonlar sağlar.

Moz, web sitenizin SEO‘sunu yönetmek için ihtiyaç duyacağınız tüm temel bilgileri sunar. Ancak, diğer iki platformda bulunan birçok özellikten yoksundur.

 

Kullanım kolaylığı:

Moz, yukarıda bahsedilen diğer iki SEO aracına benzer bir pano sunar. Giriş yaptıktan sonra, çizelgeler ve bir özet ile projelerinize hızlı bir genel bakış elde edersiniz.

Moz kontrol paneli

Bir kenar çubuğu sütununda farklı SEO araçları düzenlenmiştir. Her bölüm, anlaşılmasını ve takip edilmesini kolaylaştıran kolay bir arayüz ile birlikte gelir.

Moz anahtar kelime gezgini

Platform ayrıca ayrıntılı nasıl yapılır kılavuzları, öğreticiler ve makaleler içeren kapsamlı bir yardım bölümüne sahiptir.

Moz desteği

Fiyatlandırma: Ayda 99$’dan başlayan fiyatlarla

Derecelendirmemiz: B+

Moz, web sitenizin SEO‘sunu yönetmek için sağlam bir platform sunar. Ancak, listedeki diğer yarışmacılarda bulunan özelliklerin çoğundan yoksundur. Örneğin, reklam takibi, sosyal medya takibi, içerik optimizasyon aracı ve daha fazlası.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.