Apple Güncellemesi : Siri ile kaza bildirimi özelliği geldi

Sıradaki içerik:

Apple Güncellemesi : Siri ile kaza bildirimi özelliği geldi

sv

Başarılı Bir SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

227 okunma — 22 Ağustos 2021 17:36
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

seo basarisi

Bu makalemizde başarılı bir seo çalışması nasıl yapılır anlatmak istedik. Web sayfanız ile ilgili seo çalışması için öncelikle web sayfanızdaki amacınızı ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Eğer bir blog sayfası yapmak istiyorsanız öncelikle web sayfanızda kategorilerini belirlemelisiniz. Kategorilerle ilgili konular başlıkları inceleyerek rakip analizi yapmalısınız.

Başarılı Bir SEO Çalışması Hangi Aşamadan Geçer?

 • Araştırma:
  Makale yazacağınız konu ile ilgi geniş bir araştırma yaparak rakiplerinizin içerik eksiklerini tespit edip geniş bir içerik için araştırma yapmanız gerekmektedir.
 • Rakip Analiz Etme:
  Makale konusu ile ilgili rakiplerinizin içeriklerini analiz ederek rakip taktiklerine göre kaliteli içerik belirmeniz gerekir.
 • Kaliteli Başlık:
  Seo için en önemli konulardan biri başlıktır. Web sitenize başlık yazmadan önce Google da o konu ile ilgili başlıklara bakarak farklı başlık yazarak rakiplerinden farklı olduğunuzu ifade etmiş olursunuz.  Aynı başlık olan binlerde makale sıralamalarda hep geride kalmış olurlar. Çünkü o başlıktan kaliteli bir içeriği bulup ön sıralara getiren Google başlıktan dolayı sizi gerilere atabilir. İçeriğiniz ne kadar kalitelide olursa olsun başlık iyi olmadığı müddetçe gerilerde kalırsınız.
 • Uyumlu Açıklama:
  Seo için ikinci önemli konulardan biri olan Açıklama başlığa göre yapılmalıdır.  Mutlaka ve mutlaka başlık içinde gecen kelimelerin bazılarının açıklamada da yer alması gerekir.
 • Makale içi Heading Tags Kullanımı: Makalelerinizde en az bir H2 tagı kullanmak makalemizin kalitesini artırmış oluruz. İki veya daha fazla  h3  veya h4 tagı başlıklar şeklinde içerikte yer alması Google için kaliteli içerik başlıklarının okunması anlamına gelir. H tagları aslında Google arama motoruı robotu alt başlık olduğunu algılar.  Makale yazısı içlerinde  ul li  taglarında yer verilmesi kaliteyi daha da arttırır.
 • İç Bağlantı ile Yönlendirme: Konudan konuya ziyaretçiyi yönlendirmek için kullanılır. Buda Google için yeni bir sayfayı taradığında alt sayfaları yeniden taratmasını sağlamak amacıyla yapılır.  WordPress sayfalarda Internal Link Manager Eklentisi ile ilgili yazımızda kurulum ve kullanımını anlatmıştık.
İlginizi Çekebilir:   Google Chrome vs. Opera GX: Hangisini Kullanmalısınız?

Kaliteli içerik için iç bağlantı ile makaleler veya kategorilere yönlendirilen linkler seo açısından çok yararlıdır. Bundan dolayıdır ki makale içlerinde kullanıcıları yönlendirmek ve sayfada  daha fazla zaman geçirmek için iç bağlantılar kullanılmalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.