Kabil’de İnsanların Uçaktan Düştüğü Anlar Tişörte Basıldı

Sıradaki içerik:

Kabil’de İnsanların Uçaktan Düştüğü Anlar Tişörte Basıldı

sv

SEO Uzmanı Nedir? Neler Yapar?

365 okunma — 24 Ağustos 2021 08:24
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SEO uzmanı, web sayfasını tüm arama motorlarına uyumlu hale getirip siteye optimizasyon yapar. Seo uzmanı, Arama sonuçlarının alakalı olmasını sağlar.
seo uzmanı

SEO Uzmanı Nedir?

SEO uzmanı, web sayfasını tüm arama motorlarına uyumlu hale getirip siteye optimizasyon yapar. Seo uzmanı, Arama sonuçlarının alakalı olmasını sağlar. Olumlu bir kullanıcı deneyimi, artan web sitesi trafiği, olası satış hacmi ve marka bilinirliği artırır ve web sitesinde sayfa optimizasyonu gerçekleştirir.

SEO Uzmanı İş Sorumlulukları Nelerdir?

SEO Uzmanı iş sorumlulukları, birinin bir dijital pazarlama ajansı için mi, bir şirketin dijital pazarlama departmanında mı yoksa bir müşteri için serbest mi çalıştığına göre değişir, ancak SEO Uzmanı ilanlarının büyük çoğunluğunun iş tanımı, tümünü veya çoğunu içerecektir.

 • Şirketin web sitesi arama motoru sonuç sıralamasını artıran optimizasyon stratejileri geliştirir.
 • Ücretli arama kampanyaları yürütürken, SEO Uzmanı maksimum yatırım getirisi elde etmek için testler yaparak, veri ve sonuçları toplayarak ve analiz ederek, eğilimleri ve öngörüleri belirler.
 • SEO ve reklam kampanyalarının giderlerini yönetir, bütçeyi min maliyete çeker, aylık maliyetleri tahmin eder ve farklılıkları uzlaştırır.
 • SEO en iyi uygulamalarının web sitesi içeriği boyunca düzgün bir şekilde takip edilmesini sağlamak için web geliştirme ekibiyle yakın işbirliği yapar.
 • İçerik oluşturma ve içerik pazarlamasında SEO’yu yönlendirmek için editoryal ve pazarlama ekipleriyle birlikte çalışır.
 • Arama motoru pazarlaması için sayfa optimizasyonunun sorumluluğunu üstlenir
 • Şirket web sitesi ve pazarlama materyalleri boyunca kullanmak üzere yeni SEO anahtar kelimeleri için sürekli anahtar kelime araştırması, keşif ve optimizasyon gerçekleştirir.
 • Arama motoru optimizasyonu önerilerini araştırır ve uygular.
 • Bağlantı kurma stratejisi oluşturur ve yürütür.
 • Hedef anahtar kelimeler için SEO konumlarını iyileştirmek için web sitesi mimarisini, içeriğini, bağlantısını ve diğer faktörleri değiştirir.
 • Pazarlama çabalarında gelişme gösteren ölçülebilir hedefler belirler.
 • SEO stratejisi performansını anlamak için Google analytics gibi SEO araçlarıyla günlük performans ölçümlerini izler.
 • SEO stratejisini yönetmek için pazarlama departmanındaki diğer kişilerle işbirliği yapar.
 • Web sitesi arama sonuçlarını iyileştirmek için blog gönderileri ve sayfa açıklamaları dahil ilgi çekici ve yüksek kaliteli web sitesi içeriği yazar.
İlginizi Çekebilir:   Google Etiket Yöneticisi Nedir ve Neden Kullanılır?

Başarılı Bir SEO Uzmanının Özellikleri Nelerdir?

Başarılı SEO uzmanlarının dijital pazarlama ve arama motoru optimizasyonu dünyasında başarılı olmak için sahip olması gereken temel özelliklerden bazıları şunlardır:

1. SEO’nun Üç Seviyesini Anlamak

Arama motoru optimizasyonu için üç katman vardır ve herhangi bir iyi SEO Uzmanı, bir pazarlama stratejisi geliştirirken üçünü de göz önünde bulundurmalıdır:

Teknik, web sitenizin içerik olmayan öğelerini ifade eder. Bu bölüm, bir web sitesinin arka uç yapısını ve temelini geliştirmeye yönelik stratejiler içerir. Bu işin bir kısmı, teknik SEO için web sitesi hızını, indekslemeyi, mobil uyumluluğu, taranabilirliği ve web sitesi mimarisini iyileştirme fırsatlarını ortaya çıkarabilecek kapsamlı bir web sitesi analizi yapmayı içerecektir. Teknik SEO ayrıca bir web sitesinin okunabilirliğini önemli ölçüde artıracak ve bu da kullanıcı deneyimini iyileştirecek ve arama motorlarına web sitesinin iyi olduğunu gösterecektir.

Sayfa içi SEO, web sitenizdeki içerikle ilgilidir ve arama motorlarının içeriğinizin konusunu anlamasına ve web sitesini değerli bir kaynak olarak görmesine yardımcı olmak için optimize eder. Sayfa içi SEO, anahtar kelimeler, meta etiketler, dahili bağlantılar ve HTML başlık etiketleri gibi öğelerin arama motoru trafiğini artırmaya yardımcı olacak ve Google sonuçlarının en üstüne yakın olmasını sağlayacak şekilde kullanılmasını içerir.

Sayfa dışı optimizasyon, çeşitli bağlantı kurma taktikleri aracılığıyla web siteniz ve diğer web siteleri arasında daha güçlü bir ilişki oluşturmakla ilgilidir. Sayfa dışı optimizasyon, arama motorlarına bir web sitesinin güvenilir bir kaynak olduğunu ve bu nedenle arama motoru sıralamalarının en üstüne yakın bir yerde konumlandırılması gerektiğini göstermek için bir web sitesinin itibarını oluşturmaya yönelik stratejiler de içerir.
SEO uzmanlarının, arama motoru optimizasyonunun tüm katmanlarının, web sitenizin Google arama sonuçları arasında ne kadar belirgin bir şekilde sıralandığına nasıl katkıda bulunduğunu bilmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir:   Linux Nedir? Kimler kullanıyor?

2. Pazarlama İçin Bilgili Bir Zihin

SEO’nun teknik yönleri açıkça işin büyük bir parçasıdır ve Google’ın web sitenizi arama sonuçlarına gömmesine neden olabilecek sorunları anlamak çok önemlidir. Ancak bunun üstesinden geldikten sonra, SEO endüstrisindeki işler diğer dijital pazarlama ve hatta geleneksel pazarlama işleriyle çok ortak noktaya sahip olma eğilimindedir: nihayetinde, içerik oluşturup konumlandırmanız gerekir, böylece dürterken tüketicinin faydasını ana hatlarıyla belirtir. onları satışa yaklaştırıyor.

İşin zor kısmı, hem arama motorunun diğer ucundaki insanlar için hem de bir Google algoritmasını memnun edecek içerikler oluşturmaktır. Bu deneyimle geliyor.

Ancak, bir SEO Uzmanı ve dijital pazarlama uzmanı olarak gerçekten bağlantı kurmak için gereken SEO uzmanlığı, bundan daha derine iner. Bir SEO rolünde gerçekten başarılı olmak için, içerik pazarlamasının yanı sıra tüketici psikolojisini ve pazarlama yaptığınız hedef kitleyi, sosyal medya ortamını, web tasarımı ve geliştirmesini, viral pazarlama stratejilerini, içerik pazarlamasını her zaman daha derin bir düzeyde düşünmelisiniz. ve marka bilinirliğini ve dönüşümleri artırmaya yardımcı olan genel iş hedefleri.

3. Büyük Resmi Düşünme Yeteneği

Belirlediğimiz gibi, SEO her şeye dokunur. Ve şirket web siteleri o kadar önemlidir ki, SEO bu hususların geri kalanından ayrılamaz.

SEO kampanyaları etrafında belirli hedeflere sahip olmanıza yardımcı olur. Bir SEO Uzmanı olarak amacınız arama motoru sıralamalarına, trafik çekmeye, marka bilinirliğini artırmaya veya dönüşümlere (web sitenizi ziyaret eden birini müşteriye dönüştürmek) odaklanmak mı?

İlginizi Çekebilir:   Samsung Galaxy A52S'in Ortaya Çıkan Özellikleri ve Fiyatı

Bu hedefleri tanımlamak ve ardından bir SEO stratejisi uygularken organizasyonun daha büyük hedeflerini akılda tutabilmek, başarı için bir SEO Uzmanı oluşturacaktır.

4. Birinci Sınıf İletişim Becerileri ve İşbirliği Ruhu

Bir SEO Uzmanı, satış, müşteri hizmetleri, web geliştirme, analitik, BT, pazarlama ve daha fazlası dahil olmak üzere bir işletmede çok çeşitli departmanlarla çalışacaktır. Ve bir web sitesinde değişiklik yapmanın neden SEO’yu artıracağını ve sonuçta daha fazla trafik ve dönüşümle sonuçlanacağını açıklamak her zaman kolay değildir. İşte bu noktada iletişim becerileriniz devreye giriyor.

SEO Uzmanları, belirli değişikliklerin neden gerekli olduğunu ve web sitesine ve şirketin kârlılığına nasıl fayda sağlayacaklarını ikna edici ve erişilebilir bir şekilde nasıl açıklayacaklarını bilmelidir. Ayrıca, işinizin bir parçası, web sitesinde birçok farklı geçmişe ve bakış açısına sahip ekiplerle bunu yapabilmektir.

Sadece bu da değil, site için geliştirilmekte olan belirli içeriğe dahil olabilirsiniz, bu nedenle yazma becerilerinizin SEO işleri için mükemmel olduğundan emin olmalısınız.

5. Merak ve Uyarlanabilirlik

Google, arama motoru sonuçlarını nasıl sıraladığına ilişkin algoritmalarını sürekli olarak değiştirir. Bu, bakış açınıza bağlı olarak sizin için sinir bozucu veya heyecan verici olabilir – ancak iyi bir SEO Uzmanı bu zorluğu coşkuyla üstlenir.

SEO alanında gelişmek için çevik olmanız gerekecek. Birçok profesyonel, sürekli öğrenmeden faydalanabilir, ancak bir SEO Uzmanının hayatta kalabilmesi için buna ihtiyacı vardır. Ayrıca, tek bir şirketin web sitesinden sorumluysanız, kayıtsız kalmayı göze alamazsınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.