Tüm Ötegezegenleri İnceleyebileceğiniz Site

Sıradaki içerik:

Tüm Ötegezegenleri İnceleyebileceğiniz Site

sv

Google Adsense Kazancını Nasıl Artırırım?

362 okunma — 06 Eylül 2021 20:57
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Adsense Kazancını Nasıl Artırırım?

Google Adsense Kazanç oranlarını artırmak için Google’ın çokça önem verdiği hemen çıkma oranı sitelerin arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını etkileyen bir faktördür.

Google Adsense Nedir?

Google Adsense

Google Adsense

Google AdSense yayıncılara, sundukları online içerik üstünden para kazanabilecekleri bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamveren tarafınca oluşturulur ve ödenir.

[the_ad id=”2681″]

İnternetten nasıl gelir Elde ederim?

İnternetten para kazanmak için pek fazlaca blog yazısı ve farklı doküman ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bu dokümanlar içinde mutlaka Adsense gelir kaynağı ile karşılaşmışsınızdır.

Bu içeriği okumaya başlıyor iseniz esasen Adsense’in ne olduğunu biliyorsunuzdur. Fakat gelirlerinizi arttırmak için birtakım tavsiyelere gereksinim duyuyorsunuzdur. Öyle ise mükemmel! Sizler için Adsense gelir arttırma şekilleri ile alakalı bir liste oluşturduk.

Bu listede Adsense TBM arttırma ve Adsense BGBG arttırma şekilleri ile alakalı de püf noktalar yer alacak. Hazırsak Adsense gelir arttırma yöntemlerine geçelim…

Google Adsense Gelir Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

 • Ziyaretçi Artırma: Öncelikle reklam gelirlerini artırmak için web sayfanıza ziyaretçi çekmeniz gerekmektedir. Bu ziyaretçileri referans link, sosyal medya dönüşümleri ile yükseltip günlük sayfa görüntüleme yani Sayfa BGBG’yi artırmanız gerekmektedir. Az ziyaretçisi olan bir sayfanın geliri de az olur.
 • Kaliteli  Başlık: Google’da binlerce aynı başlık yer almaktadır. Bu başlıklardan dolayı Google aramalarında yer almanız rekabetin çok olduğu bir listelemede yer almanız için farklı başlıklarla yola devam etmeniz gerekmektedir.
 • Kaliteli İçerik: Google kaliteli içeriği çok sevdiği için Seo açısından içerikleri uzun ve geniş açıklamalı yapmalısınız. Makale içeriğinde H2 H3 H4  li span Bold Em gibi tagları makale içerisinde kullanarak arama motorlarına yön vermeniz gerekmektedir.
 • Makale içi Resim: Makale içerisindeki resimler ile sayfa sayfa ziyaretçisinin ilgisini çekecek şekilde yerleştirilmesi gerekir. Makale içi resimler makalenin dolu dolu olmasını sağlar.
 • Sayfa içi Dahili Bağlantı: Sayfa içi linkler ile ziyaretçiyi başka makalelere yönlendirerek hemen çıkma oranı ve sayfa oturum süresini artırdığınızda Sayfa TO’su yükselir. Böylelikle Sayfa BGBG oranını ve TBM tıklama oranını yükseltmiş olursunuz. Sayfalar arası geçişler Oturum süresini artırmaya yaradığı için ilgi çeken bağlantılarla ziyaretçiyi sayfada kalma süresine katkıda bulanmaktadır.
 • Reklam Ağı Engelleme: Google Adsense panelinizdeki raporlamada günlük Gösterim BGBG si düşük olan tıklama maliyeti düşük olan tüm ağları engelleyerek reklam Sayfa BGBG sinin ortalamasını yükseltmiş oluruz. böylece tıklama TBM ücreti de yükselmiş olur. TBM değeri 1 ₺ üzeri değerde ise tıklama kazancınız yüksektir.
 • Reklam Yerleşimi: Makale içerisinde 2-3 adet Google reklamları yer alarak tıklanma oranını artırmanız gerekmektedir. Yerleşim yaparken Yazı içi reklam kodları ile dikkat çekecek renkleri belirleyerek tıklama oranlarında artış sağlamış olursunuz.
İlginizi Çekebilir:   SEO Uyumlu Pagination Yapısı Oluşturma

Google AdSense Ne Kadar Kazandırır?

Google AdSense üstünden para kazanmayı düşünüyorsanız Google’ın web reklamcılığı olarak malum Google Adwords’üne de göz atabilirsiniz.

Google Adwords üstünden reklam verenler tıklama başına ne kadar yüksek bir öneri sunarsa AdSense sayesinde bu reklamları görünür kılan ve gösterdiği reklamlara tıklama alan web site yahut içerik sahipleri de o miktarda para kazanabilir. Bundan dolayıdır ki önce tıklama oranı yüksek olan kelimelerde makaleler üretip o makaleler içerisinde reklam kodu eklemeniz gerekmektedir.

Google AdSense ile elde edeceğiniz gelir hakkındaki tahmini bir hesap yapabilirsiniz. Bunun için belli kriterleri düşünmeniz icap eder.

Web sitenizi günde kaç kişinin ziyaret etmiş olduğu bu noktada fazlaca önemlidir. Ortalama 500 ziyaretçinin internet sitenizi ziyaret ettiğiniz düşünürseniz Google AdSense ile günlük 4-5 lira civarında gelir elde edebilir. Ziyaretçi sayınız arttıkça kazancınız da artar.

Google AdSense ile gelirinizi arttırmanın bir yolu da İngilizce site açmaktır. İngilizce dilinde içerik üretirseniz günlük 15 dolar civarında gelir elde etmeniz olası olur. Bu da, Türk lirası ile düşünüldüğünde fazlaca daha tatmin edici bir netice doğurur.

İlginizi Çekebilir:   Seo Nedir? Nasıl Çalışır?

Kurduğunuz web sitesinin SEO uyumluluğu da ziyaretçi sayısını arttırmak için ehemmiyet taşıyor. Kullanıcılar ulaşmak istedikleri bilgiye ait kelimeleri Google gibi arama motorlarına yazıyor ve arama sonucunda çıkan sitelere giriyorlar. Sitenizin arama motorları tarafınca üst sıralarda listelenmesi için SEO uyumluluğu olacak halde optimizasyon yapmanız gerekiyor. Bu sayede ziyaretçi sayısı ve dolayısıyla reklam geliri artmış oluyor.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.