Samsung’un Yeni Ürünlerinin Türkiye Fiyatları Açıklandı

Sıradaki içerik:

Samsung’un Yeni Ürünlerinin Türkiye Fiyatları Açıklandı

sv

Seo Nedir? Nasıl Çalışır?

127 okunma — 13 Ağustos 2021 16:07
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google SEO

SEO çalışması mı yaptırmak istiyorsunuz ama kime güveneceğiniz mevzusunda endişe mi yaşıyorsunuz? Profesyonel ve Google odaklı arama motoru optimizasyonu hizmetleri ile firmanızı üst sıralara taşıyor, yeni müşteriler kazanmanıza imkan tanıyoruz.

Seo Nedir?

SEO Açılımı, İngilizce’de “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden kaynaklanır ve Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir. Bir internet sitesinin SERP (Doğal arama sonuçlarında) daha iyi sıralama kazanması için meydana getirilen çalışmaların tamamını kapsar.

Seo Nasıl Yapılır?

SEO dijital pazarlama uzmanları tarafınca son algoritma güncellemeleri ile uyumlu biçimde gerçekleşen işlemleri içerir.

Dönüşüm optimizasyonu, içerik marketing, emsalsiz içerik ve Google Ads reklamları ustalaşmış seo çalışmaları içinde incelenir. Doğallık, farklılık ve reklam gücü mühim seo stratejileri içinde sayılabilir.

İlginizi Çekebilir:   Wordpress Internal Links Manager Türkçe İndir

SEO Neden Gereklidir?

SEO’nun amacı web sitelerini Google ya da hedeflenen arama motorunda kelime bazlı üst sıralara çıkarmaktır. Üst sıralarda yer alan internet sayfaları daha fazla tıklama alırlar. Fazla ziyaretçi her web girişimcisini mutlu eder ama burada asıl önemli olan kalifiye kullanıcı sayısıdır. Yani SEO’yu daha fazla ziyaretçi almak için değil daha çok kalifiye ziyaretçi almak için yapmalısınız.

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

SERP’deki sonuçları belirleyen bir oldukça faktör var, ancak en önemlileri arasında alaka düzeyi, ihtisas ve itimat bulunuyor. Bu sinyalleri anlamanız ve sitenizi bunlara göre optimize etmeniz internet sitenize yarar elde edecektir. Google ve öteki arama motorları kullanıcılarına yalnızca en ilgili ve kanaatkar neticeleri sunmak istediği için bu faktörleri dikkate almak koşul.

İlginizi Çekebilir:   Wordpress Ads Reklam Blok Dedektörü Türkçe İndir

Google kaliteli bir arama motorudur. Bugünlere, kullanıcılarına kaliteli bir deneyim yaşattığı için gelmiştir. Bu kaliteli deneyimi hangi web sitesiyle yaşatırsa o internet sitesini her zaman için ödüllendirir. Yani hepimiz Google’a kaliteli bir deneyim yaşatma konusunda destek olursak bunun ödülü kısa müddette alırız. Bu nedir? Kaliteli içerik üretmek, internet sitemizi kurallara nazaran optimize etmek, arama motorları için değil ziyaretçiler için çalışmak. Ayrıca, bazı durumlarda kişiselleştirme de nihai sonuca etki edebilmektedir. Kişiselleştirme için örnek vermek gerekecekse: vaziyet bilgisi, kullanıcının arama geçmişi, kullanmış olduğu cihaz yada sosyal bağlantılar olabilir.

Arama motorları bilhassa de Google, her yıl onlarca algoritma değişimleri gerçekleştirmektedir. Amaç araştırma yapan ziyaretçilerine daha ilgili sonuçlar sağlayabilmektir.

İlginizi Çekebilir:   Başarılı Bir SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsetmiştim: Daha kaliteli bir deneyim yaşatmak için her türlü iyileştirmeyi ve değişikliği yaparlar. Bazı değişimler büyüktür ve fazlaca sayıda siteyi etkilemektedir. Bazıları ise küçüktür ve netice sayfasında yer edinen konumlarınızda herhangi bir değişikliği neredeyse anlayamazsınız.

Geçen yıl birkaç mühim Google güncelleştirmesi yapıldı. Bu güncellemelere MOZ ve benzeri web  sitelerinden ulaşabilirsiniz. En kısa süre de algoritmalarla ilgili ayrıntılı bir içerik paylaşacağım. Unutmamamız gereken bir şey var: arama motorları her vakit aradığınız bilgilere en uygun linkleri vermek için çalışırlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.