Twitter’da En Çok Retweet Edilmiş Tweet’ler

Sıradaki içerik:

Twitter’da En Çok Retweet Edilmiş Tweet’ler

sv

Twitter, Biletli Spaces özelliğini iOS kullanıcılarına açtı

315 okunma — 30 Ağustos 2021 18:53
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter, Biletli Spaces özelliğini iOS kullanıcılarına açtı

Follows ve Biletli Alanlar (Spaces) özelliklerinin Twitter’a geleceğini Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Twitter bugün paylaştığı bir gönderi ile Spaces moderatörlerinin Biletli Spaces özelliklerine erişebileceğini açıkladı.

Özelliğin ilk olarak Haziran ayında 18 yaş üzeri en az 3 Spaces organize etmiş ve binden fazla takipçisi olanlara açıldığını hatırlatalım. Şu an için moderatörler tarafında özelliğin ne kadar yaygın bir şekilde kullanıcılara açıldığı henüz bilinmiyor. Ancak, iOS kullanıcılarının ücretli Spaces etkinliklerine bilet alabileceğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:   Ders Çalışırken Sosyal Medya Fenomeni oldu

Twitter sözcüsü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Halihazırda Biletli Alanlar için Alanlara ev sahipliği meydana getiren kişilerle yakın bir halde çalışmaya devam ediyoruz.

Biletli Spaces komisyon oranları

Bir önceki yazımıda da paylaştığımız üzere Twitter, uygulama içi satın alma komisyonlarına ayrıca, içerik üreticilerin gelirleri üstünden yüzde 3 oranında komisyon alıyor. App Store ve Google Play’in yüzde 30’a varan komisyon oranlarını düşündüğümüzde, içerik üreticilerin gelirlerin 3’te 2’tepsi elde ettiğini belirtelim.

İçerik üreticilerin, Twitter’daki ömür boyu kazancı 50 bin doları aştığında, tatbik “komisyondan sonra gelecekteki kazançların yüzde 20’tepsi” alacak. Böylece içerik üreticiler, takipçiler üzerinden elde etmiş olduğu gelirlerin yarısını Twitter, Apple ve Google ile paylaşmış olacak.

İlginizi Çekebilir:   Facebook, Aşı Karşıtlarının Hesaplarını Kapatmaya Başladı

Yine de Apple’ın geliştiricilerle yaptığı anlaşma sonrasında App Store komisyon oranını %15’e düşürmek için adım atması, içerik üreticilerin kazancına da müspet bir halde etki edebilir

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.