İndirim Günleri’nde ParamKart Rekor Kırdı

Sıradaki içerik:

İndirim Günleri’nde ParamKart Rekor Kırdı

sv

Galaxy Z Fold3 ile 5G’ye geçmek için 10 neden

263 okunma — 19 Kasım 2021 14:26
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 2

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Galaxy Z Fold3 ile 5G'ye geçmek için 10 neden

Galaxy Z Fold3, akıllı telefonun hem tablete hem de bilgisayara dönüşebileceğini gösteren bir cihaz olarak dikkatleri üzerine çekiyor. İşte teknolojinin günümüzde geldiği ilerlemeyi gözler önüne seren Galaxy Z Fold3’teki 10 özellik.

Mobil üretkenlikte yeni bir dünyanın kapılarını aralayan katlanabilir cihazlar, kullanıcılara işlerini yapabilmeleri için daha fazla esneklik ve alan sunuyor. Galaxy Z Fold3 bir telefon olmanın ötesine geçerek ofiste, evde ve işle ev arasında her yerde birden çok görevi kolay ve sorunsuz olarak gerçekleştirerek farkını ortaya koyuyor.

Eğer yeni bir akıllı telefon arayışı içindeyseniz Galaxy Z Fold3‘ün bu 10 özelliğine bakarak kararınızı verebilirsiniz:

Ekran alanı ikiye katlanıyor

Galaxy Z Fold3 ile 5G'ye geçmek için 10 neden

Birkaç dokunuşla basit işleri halletmenizi sağlayan şık bir akıllı telefon olarak öne çıkan Galaxy Z Fold3, açıldığında yatay modda 7,6 inç ve 120 Hz’lik ekranıyla okuma, yaratıcılık, odaklanma gibi alanlarda tüm imkânları sunan geniş bir çalışma alanına dönüşüyor.

Kullanıcılar, dünyanın ilk ekran altı kamerası sayesinde uçtan uca, kesintisiz bir ekran alanından da faydalanabiliyor.

Birden çok pencereyle çalışmak mümkün

Çoklu görevlerin üstesinden gelmek için geliştirilen Galaxy Z Fold3’ün kullanıcı arayüzü, aynı anda üç ayrı pencereyi açık tutarak kullanıcıların tek ekranda aynı anda 3 uygulamayı kullanabilmelerini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:   Sevilen Kulaklık Modeli Logitech G430 Alternatifi 7 Kulaklık

Katlanabilir cihazlara göre optimize edilen uygulamalar sayesinde de kullanıcı deneyimi daha da sadeleşiyor. Galaxy Z Fold3’ün Çoklu Aktif Pencere özelliği sayesinde kullanıcıların uygulamalar arasında geçiş yapmasına da gerek kalmıyor.

Bu sayede kullanıcılar bir yandan mesajlarını kontrol ederken bir yandan video görüşmeleri yapabiliyor ya da hesap makinesi kullanırken bir Excel belgesini gözden geçirebiliyor.

Aynı anda başlatılabilen çoklu uygulamalar

Tablet modundayken ekranın sağ tarafında bulunan Edge paneli, en çok kullanılan uygulamalara hızlı erişim sağlayan bir ana sayfa işlevi görüyor.

Kolaylıkla kişiselleştirilebilen bu araç çubuğu ile Çoklu Aktif Pencere’de birlikte sıkça kullanılan uygulamalar gruplanarak kaydedilebiliyor ve daha sonra kişiselleştiren bu çoklu görev grubu tek dokunuşla başlatılabiliyor.

Görüntü ve metinler tek bir hareketle taşınabiliyor

Kullanıcılar, Sürükle ve Bırak özelliği sayesinde Samsung Galaxy Z Fold3‘ü çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyor.

Görüntüler ve metinler; e-postalar, belgeler ve sunumlar arasında tek bir hareketle zaman kaybetmeden taşınabiliyor.

Örneğin, kullanıcılar bir e-postadan PowerPoint sunumuna resim sürükleyebiliyor veya kopyalayıp yapıştırmaya gerek kalmadan Word’den bir paragrafı bir mesaja sürükleyip bırakabiliyor.

Adeta kâğıt üzerinde not alır gibi

Galaxy Z Fold3’ün işlemci gücünün de desteğiyle S Pen, adeta kâğıt üzerinde gerçek bir kalemle yazı yazma deneyimi sunuyor.

İlginizi Çekebilir:   Samsung, PS5'e özel olarak 980 Pro SSD Çıkardı

Kullanıcılar cihazlarını açıp masanın üzerine yerleştirdiğinde, Çoklu Aktif Pencere özelliğiyle bir yandan görüntülü konuşma yaparken bir yandan Samsung Notes uygulamasında not alabiliyor.

Galaxy Z Fold3 için S Pen, ekran üzerindeki baskıyı azaltan yaylanabilir ve yumuşak kalem ucuyla 4.096 farklı basınç seviyesini algılayarak gecikme olmadan kullanıcının istediği gibi yazmasını sağlıyor.

Video konferans sırasında notlar aynı anda alınabiliyor

Galaxy Z Fold3 açık hale getirildiğinde dik durabiliyor, kullanıcılar böylece görüntülü arama sırasında cihazı masanın üzerine koyup eller serbest sohbet edebiliyor.

Esnek Mod ile görüntülü konuşma, işi gereği hareket halinde olması gerekenler için büyük bir avantaj sunuyor. Havaalanında, otel lobisinde veya bir kafede, uzaktan yüz yüze toplantılar için bir zemin üzerinde dik durabilen cihaz,  görüşme sırasında not almaya ya da iki uygulamayı aynı anda görüntülemeye de imkan veriyor.

Üst seviye kamera özellikleri: 

Galaxy Z Fold3‘ün parlak ana ekranı ve çoklu kamera lensi sayesinde fotoğraf çekmek artık hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor.

Kullanıcılar Görüntü Yakalama özelliğini kullanarak çekimleri gerçek zamanlı olarak karşılaştırabiliyor. Üç kamerayı çekilecek görüntüye odaklayan Görüntü Yakalama, yeni açıları karşılaştırmak ve daha iyi ışık yakalamak için yeni çekilen fotoğrafları incelemeye olanak veriyor.

Çekilen görüntünün çift kamera görüntüsünün sağlanması da cihazın iki ekranını kullanan bir diğer benzersiz özellik olarak öne çıkıyor.

Cihaz açık durumdayken, fotoğraf çeken kişi görüntüye kendi ekranından bakarken fotoğrafı çekilen kişi de diğer ekranda kendisini görebiliyor.

İlginizi Çekebilir:   Apple Güncellemesi : Siri ile kaza bildirimi özelliği geldi

Galaxy Z Fold3 ile 5G'ye geçmek için 10 neden

Tablet ve bilgisayarın gücü bir arada

 Galaxy Z Fold3 aynı anda hem bir telefon hem tablet hem de bilgisayar olarak işlev görüyor. Bilgisayar özelliği, Galaxy mobil cihazını bir masaüstü bilgisayar deneyimine genişleten Samsung DeX ile destekleniyor. Kullanıcılar DeX sayesinde bir monitöre bağlanabiliyor, tüm mobil uygulamalarına TV’lerin büyük ekranından erişebiliyor.

DeX’i Samsung TV’lerin yanı sıra herhangi bir Miracast özellikli akıllı televizyon ya da Samsung‘un yeni Akıllı Monitöründe de kablosuz olarak çalıştırabiliyor. Galaxy Z Fold3 ayrıca bir klavye ve fare gibi de kullanılabiliyor.

İşler saniyeler içerisinde yapılabiliyor

Günümüz iş dünyasının hızına da ayak uyduran Galaxy Z Fold3, hem Sub-6 hem de mmWave spektrum bantlarında çalışabilen 5G bağlantısını kullanıyor.

Böylece kullanıcılar neredeyse hiç takılma yaşamadan görüntülü konuşma yapabiliyor, saniyeler içinde dosya indirebiliyor.

Galaxy Z Fold3, gün boyu yeten pil gücü ve 25W Süper Hızlı Şarj özelliği sayesinde de, kullanıcıların şarj cihazından uzaklaşıp istedikleri yerde istedikleri hızla çalışabilmelerini sağlıyor.

Üst düzey güvenlik

Samsung’un çipten başlayarak cihazın tamamına entegre, savunma sınıfı Knox güvenlik ve Knox Vault güvenlik çözümleri de Galaxy Z Fold3’te yerleşik olarak bulunuyor.

Yüz tanıma ve parmak izi tarama gibi biyometrik güvenlik seçenekleri cihazın hem kolay hem de güvenli bir şekilde açılmasını sağlıyor.

Galaxy Z Fold3’te ayrıca kişisel uygulamaların ve içeriğin aktarılabileceği bir Güvenli Klasör de bulunuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.