Android Cihazlar GriftHorse İsimli Virüs ile Korunmasız

Sıradaki içerik:

Android Cihazlar GriftHorse İsimli Virüs ile Korunmasız

sv

Internal Link Nedir?

458 okunma — 03 Ekim 2021 23:37
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Internal Link Nedir?

Internal Link; Web sayfanızda kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla kullanılan seo için önemli bir dahili bir bağlantı türüdür.

Internal Link (Dahili Bağlantı) Ne İşe Yarar?

Google; web sayfanızın içeriği sıralanmadan önce bağlantılara ihtiyacı vardır. Google, yayınlarınızı ve sayfalarınızı en iyi, web ‘deki bir yerden bağlantı verildiğinde bulur. Dahili bağlantılar ayrıca içeriğinizi birbirine bağlar ve böylece Google’a web sitenizin yapısı hakkında bir fikir verir.

Sitenizde bir hiyerarşi bağlantı link oluşturarak en önemli sayfalara ve gönderilere diğer, daha az değerli sayfalardan daha fazla bağlantı değeri vermenizi sağlarlar. Bu nedenle, doğru dahili bağlantı stratejisini kullanmak sayfa SEO‘sunu artırabilir!

Bu tür linkler hedef kitlenin ilgisini çekebileceği düşünülen linklere kullanıcıları yönlendirme amacıyla gerçekleştirilir. Internal link yapısı belirli sınırlara sahiptir ve yalnızca kullanıldığı domain için geçerlidir. Domain dışında kalan linkler ise External link çıkışı olarak adlandırılır.

İlginizi Çekebilir:   Linux Nedir? Kimler kullanıyor?

Internal Link (Dahili Bağlantı) Faydaları Nelerdir?

Internal link nedir, ne işe yarar gibi soruların cevabını her web sitesi sahibi bilmeli ve bu tür linkleme yöntemlerini en iyi şekilde kullanmalıdır. Özellikle Internal link (Dahili Bağlantı) içeriğinde anahtar kelimelerin kullanımı SEO açısından da oldukça avantajlıdır. Bu sayede arama motoru sonuçlarında da ilk sıralarda yer almak mümkün hale gelir.

Web siteleri için oldukça faydalı olan Internal link, web sitesi içerisinde birçok farklı kategorilere geçişin sağlanması amacıyla sıklıkla kullanılır. Bu tür linkler çok kullanışlı ve yararlıdır. Kullanıcı deneyimini iyileştirerek web sitesi verimliliğini artırır. Doğru düzenlemeler ile SEO açısından faydalı çalışmalar yapılır.

Web sitesinin kullanılabilirliğini artırır ve mevcut bilgiler arasında hiyerarşik bir düzen oluşturulur. Kısacası web sitesinin çok daha ideal ve kullanışlı olmasına yardımcı olan Internal linkler, kullanıcı deneyiminin en üst seviyeye yükseltilmesine olanak sağlar ve web sitesi kullanıcılarının memnuniyetinin kazanılmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir:   Google Konum Arama Algoritma Nedir? Nasıl Çalışır?

Ayrıca arama motoru sonuçlarında web sitesinin ön plana çıkmasını sağlayarak ziyaretçi sayısının artmasına yardımcı olur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
 • Mustafa 5 ay önce
 • Merhabalar. Yukarı da web seo ve google metinlerine link verilmiş. bu eklentiyle mi yaptınız?Ayrıca bu eklentide kategorilere ve anasayfaya link verilmiyor sanırım ben bulamadım.

avatar
 • Mustafa Berat 5 ay önce
 • Makale için teşekkürler. İnsan okudukça araştırma yaptıkça öğreniyor. Web sitem için faydalı olacağını düşünüyorum. Kendini geliştirmek isteyen arkadaşlara okumalarını tavsiye ederim.