Yılda 20 Bin Honda Civic LPG’liye Dönüşecek

Sıradaki içerik:

Yılda 20 Bin Honda Civic LPG’liye Dönüşecek

sv

Whatsapp’ta Topluluklar Özelliği Geliyor.

436 okunma — 07 Kasım 2021 22:42
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Whatsapp'ta Topluluklar Özelliği Geliyor.

WhatsApp’ın “Topluluklar” adını verdiği ve tıpkı Discord’dakine benzer kanallara sahip gruplar yaratabilme özelliği ortaya çıktı.

Meta’nın WhatsApp’ı geliştirme konusundaki çalışmaları sürüyor. Her yeni trende ayak uydurmaya çalışan WhatsApp’ın son özelliği ise adeta Discord’dan alınma.

Toplululuklar (Communities) isimli bir özellik, XDA forumlarındaki bir geliştirici tarafından ilk kez fark edilmişti. Bu özelliğin detaylarına ise WABetaInfo ulaştı.

Whatsapp'ta Topluluklar Özelliği Geliyor.

WABetaInfo, WhatsApp’ın Türkçe’de Topluluklar adını almasını düşündüğümüz olan Communities adlı özelliğin detaylarına ulaştı. Ortaya çıkarılan detaylara göre, Meta’nın WhatsApp’ı daha büyük sohbet grupları oluşturarak adeta bir Discord serverı havasına sokulması hedefleniyor.

Discord’da server adını verdiğiniz büyük gruplar vardır ve bunun altında daha küçük farklı başlıklarda kanallar vardır. Topkı buna benzer bir özellik WhatsApp için hazırlanıyor. Topluluklar özelliğinin gelmesiyle yöneticilerin yetkileri artarken, bir topluluktaki kanallar şu anki gruplar gibi olacak.

İlginizi Çekebilir:   Kripto para dünyasında sahte uygulamalara dikkat

Görünüş olarak, WhatsApp’ta toplulukların fotoğrafları kare bir şekle sahip. Gruplarda ise bildiğiniz gibi yuvarlak bir grup simgesi tercih ediliyor.

Ayrıca WhatsApp, Topluluklar özelliği üzerinde çalışarak, onunla Telegram ve Signal gibi diğer mesajlaşma uygulamaları arasındaki genişleyen boşluğu kapatmaya çalışıyor olabilir.

Hatırlanacağı üzere, WhatsApp‘ın yeni gizlilik politikası, ana şirket Facebook ile ne paylaşacağı konusunda kullanıcılar arasında kafa karışıklığına neden olmuş ve bu diğer uygulamalara toplu bir geçişe yol açmıştı.

Dahası WhatsApp geçen ay Facebook’un tüm uygulama ağıyla birlikte çöktüğünde, Telegram 70 milyon kullanıcı kazanmıştı. Topluluk özelliğinin resmi olarak ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi ise henüz yok.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.