PUBG İçin Kasmayan Telefonlar

Sıradaki içerik:

PUBG İçin Kasmayan Telefonlar

sv

PUBG İçin Kasmayan Telefonlar

95 okunma — 23 Temmuz 2021 12:54
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PUBG İçin Kasmayan Telefonlar

Pubg, mobil oyunların içerisinde en popüler olan ve son yıllarda vazgeçilmeden oynanan bir mobil oyundur. 2018’den beri Android ve İOS işletim sistemlerinde olan ve telefonlardan oynanan bu oyun yıllar geçtikçe yenilendi ve keyifli bir oyun sunmaya devam etti. Yeniliklerin yanında boyutu da gittikçe artan bu oyunu bazı telefonlar kaldıramamaya başladı. Oyun oynarken kasmaya başlayan bu telefonlar hem oyun oynarken aşırı ısınıyor ve kasıyor hem de oyun zevkinin doruğundayken büyük bir şekilde moral bozuyor.

Pubg oynarken karşılaşılan sorunlar sadece bununla kalmıyor. Pubg, oyundayken hiçbir sebep yokken bir anda oyundan atabiliyor veya telefonun aşırı ısınmasına sebep olabiliyor. Oyun oynarken keyif alınabilmesi için oyun sürecinde donma olmadan, kesinti olmadan kaliteli bir bağlantı kurmak gereklidir. Çoğu zaman internetle de ilgili olabilen bu sorunlar telefonla da ilgili olabilir.

İlginizi Çekebilir:   Samsung, PS5'e özel olarak 980 Pro SSD Çıkardı
PUBG Oyundan Atma Sorunu
pubg oyundan atma sorunu

PUBG Oyundan Atma Sorunu

Oyundan atma sorunu belki de kasma sorunundan daha yaygın görülmektedir. Android veya İOS fark etmeksizin bütün eski telefonlarda görülen bu problem kullanıcıları bir hayli olumsuz etkilemektedir. Bu sorunun iki farklı sebebi bulunuyor. Bu sebeplerden biri internet bağlantısının kopmasıdır. Eğer internetiniz oyun esnasında koptuysa oyundan düşmüş ve bu nedenle atılmış olabilirsiniz.

Pubg oyunundan atılmanın bir diğer ve en yaygın görülen sebebi ise telefonun bataryasının aşırı derecede ısınması ve bu nedenle telefonun kendini korumaya alarak uygulamayı kendi kendine kapatmasıdır. Eğer telefonunuz eski bir modelse büyük ihtimalle aşırı ısınmadan dolayı oyundan atılmışsınızdır.

Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz? Oyundan atma sorununun sebebi telefonun eski model olmasıysa bu sorunun kesin çözümü telefonu değiştirmektir. Ancak telefonunuzu değiştirmek istemiyorsanız yapabileceğiniz geçici çözümler bulunmakta.

İlginizi Çekebilir:   PUBG Mobile UC Hilesi 2021 Sınırsız
PUBG Oyundan Atma Sorunu Nasıl Çözülür
pubg oyundan atma sorunu nasıl çözülür

PUBG Oyundan Atma Sorunu Nasıl Çözülür?

Kesin çözüm olmamakla birlikte telefonunuzun bu oyunu daha rahat oynatması için yapabileceğiniz işlemler vardır.

 • Kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan silin. Telefonunuzdaki uygulama yoğunluğu işlemciyi yorabilir ve çabuk ısınmasına sebep olabilir.
 • Uygulamaları telefonunuzdan sildiğiniz gibi oyun oynarken de arka planda uygulama bırakmamalısınız. Daha önce açtığınız uygulamalardan kesin çıkış yapmadan PUBG oyununu açtığınızda diğer uygulamalar arka planda çalışmaya devam ederek oyununuzun kasmasına veya oyundan atılmanıza sebep olabilir.
 • Eğer kapanma sorunu internetiniz ile ilgiliyse daha iyi çeken bir hat alabilirsiniz. İnternet sorunu telefonunuza bağlı olmayan bir problemdir, yani son model telefonu bile alsanız internet sorununuz yüzünden oyundan atılabilirsiniz.

Peki Iphone 7 PUBG Oynarken Neden Oyundan Atıyor?

Bu telefon modeli pek eski model gibi görünmemektedir. Ancak Iphone 7 telefonun işlemcisi PUBG oyununu uzun süre çalıştıracak kadar yeterli değildir. Pek çok kişi bu Iphone 7 kullanmakta ve bu telefondan PUBG oynarken kasma ve oyundan atma sorunları yaşamaktadır.

İlginizi Çekebilir:   OPPO A55'i Türkiye Pazarında Piyasaya Sürdü
PUBG Kasmayan Telefonlar Hangileridir
pubg kasmayan telefonlar hangileridir

PUBG Kasmayan Telefonlar Hangileridir?

Oyunları rahatça oynayabileceğiniz, performansı yüksek olan telefonlar:

 • İphone 8 ve üstü,
 • Samsung Galaxy 9 ve üstü,
 • Xiamo Black Shark Serisi,
 • Razer 2,
 • Lenovo Legion Pro,
 • Asus Rog’dur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.