Sıradaki içerik:

Apple, Ekran Altı Touch ID’yi Bu Sene Es Geçecek

e
sv

Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Ekranını Tamir Ettirme Maliyeti

9 okunma — 24 Ağustos 2021 03:56
Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Ekranını Tamir Ettirme Maliyeti

Samsung, uzun süredir beklenen katlanabilir akıllı telefonları Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3’ü dünyaya göstermiş ve oldukça da iyi geri dönüşler almıştı. Cihazların geliştirilmiş panellerinden etkilenen birçok kullanıcı, söz konusu cihazlardan birini almak için parasını halihazırda kenara koymuş durumda.

Fakat bu cihazlar, katlanabilir telefonlar her ne kadar iyi yerlere gelmiş olsa da hala gelişme aşamasında olduğundan oldukça pahalı olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında Samsung’un paylaştığı bilgilere bakacak olursak, yüksek maliyetli bu cihazları aldığınızda eğer başlarına bir şey gelirse hüzün dolu günler sizleri bekliyor olabilir.

İlginizi Çekebilir:   PUBG İçin Kasmayan Telefonlar

Z Fold 3’ün ekranı, iPhone SE’den daha pahalı:

Z Fold 3 ve Z Flip 3’ün ekran değişim maliyetleri dışarıdaki ve içerideki ekrana göre farklılık gösteriyor. Z Fold 3 ile başlayacak olursak, büyük ekranın başına bir şey geldiğinde ekran değişimi maliyetinin 479 dolar (yaklaşık 4070 TL) olduğunu görüyoruz. Bu fiyatla Z Fold 3’ün sadece ekranı; Samsung Galaxy A72, OnePlus Nord 2, Xiaomi Mi 10T Pro ve iPhone SE gibi cihazların toplam fiyatlarını geride bırakıyor (dolar üzerinde).

Kapaktaki ekrana baktığımızda ise değişim maliyetinin 149 dolar (yaklaşık 1270 TL) olduğunu görüyoruz.

Z Flip 3’e gelecek olursak iç kısımdaki katlanır ekran değişimi için 369 dolar (yaklaşık 3140 TL) isteneceği belirtiliyor. Telefonun kapağındaki kalan ekranın değişimi içinse Samsung, 99 doları (yaklaşık 840 TL) yeterli görmüş.

İlginizi Çekebilir:   iOS 15, HarmonyOS 2.0 ve Diğer Android Arayüzleri Kapıştı

Çekilişten Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Mi MIX 4 Kazanan Talihliye Ulaşılamıyor: Tanıyan Varsa Haber Etsin

Samsung’un paylaştığı ekran değişim maliyetleri ve karşılaştırdığımız cihazların fiyatları ABD için geçerli. Bu bağlamda farklı ülkelerde farklı fiyatlandırmalar mutlaka karşımıza çıkacaktır. Tabii yine ucuz olmayacağını tahmin edebiliyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.