Fahiş Kira Fiyatlarından Yakınanların Verdiği Tepkiler

Sıradaki içerik:

Fahiş Kira Fiyatlarından Yakınanların Verdiği Tepkiler

sv

YouTube 1 Milyon COVID-19 Videosunu Sildi

86 okunma — 26 Ağustos 2021 14:45
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube 1 Milyon COVID-19 Videosunu Sildi

YouTube Ürün Müdürü Neal Mohan, platformda kaldırılan içeriklerle ilgili bir blog gönderisi yayınladı. Bu blog gönderisinde YouTube’dan silinen videolardan bahseden Mohan, her çeyrekte neredeyse 10 milyon civarı videonun kaldırıldığını belirtti. YouTube’un böyle bir şey yapmasının nedeni, yanlış bilginin yayılmasını önlemekti.

Neal Mohan’ın paylaştığı gönderiye göre özellikle de koronavirüs pandemisiyle ilgili yanlış bilgiler, YouTube’da da çok fazlaydı. Hatta şirket, Şubat 2020’den bu yana koronavirüsle ilgili asılsız bilgi içeren en az 1 milyon videoyu platformdan kaldırdı. Ancak buna rağmen hala istenen hızda olmadıklarından bahseden YouTube Ürün Müdürü, yeni yöntemler üzerinde de çalıştıklarını ve yanlış bilginin daha hızlı bir şekilde kaldırılmasını sağlayacaklarını ifade etti.

İlginizi Çekebilir:   Hastalara Sulanıp Video Çeken TikTokçu Hemşire

Hükümetlerin taleplerinde de artış var

YouTube yöneticisinin yaptığı açıklamalara göre kaldırılması için bildirim gönderilen videoların sayısında da ciddi oranlarda artış var. Bunların özellikle de hükümetlerden geldiğini ve sürecin talimatlarla yürütülmeye çalıştığını söyleyen Neal Mohan, hangi ülkelerden yoğun talep olduğunu ise açıklamadı. Ancak ifade özgürlüğünü ihlal etmek istemediklerini söyleyen yönetici, her talimatla video kaldırmanın mümkün olmayacağını belirtiyor.

YouTube Shorts’ta Video Yayınlayacak İçerik Üreticileri Ayda 10 Bin Dolara Kadar Para Kazanabilecek

Neal Mohan, hükümetlerin ismini vermemiş olsa da bu konuyla ilgili daha öne hazırlanmış olan bazı raporlar mevcut. Örneğin bir süre önce MIT Technology Review, Uygurlarla ilgili bazı videoların platformdan kaldırıldığını tespit etti. Bu videolar, kaybolan Uygurlarla ilgiliydi. Ayrıca 2019 yılında tüm dünyanın gündemine oturan Yeni Zelanda’daki cami saldırısı ile ilişkin bir soruşturma ise aşırı sağcı kesimlerin YouTube’u bir tartışma platformu olarak kullandıklarını açığa çıkardı. O dönem de çok sayıda video kaldırıldı…

İlginizi Çekebilir:   Twitter, Biletli Spaces özelliğini iOS kullanıcılarına açtı
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.