Ramazan Şimşek’ten Çiftçiye %100 Hibe Buğday Desteği

Sıradaki içerik:

Ramazan Şimşek’ten Çiftçiye %100 Hibe Buğday Desteği

sv

Saç ekimi nedir?

830 okunma — 26 Ekim 2021 00:30
avatar

carwingo

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi nedir diye bir soru var ise cevap şudur; ferdin güçlü ve genetik olarak dökülmeyen saçlı bölgesinden alınan saçların steril ve ameliyathane ortamında alınarak saç olmayan bölüme yerleştirme işlemine denir.

Bu uygulamaya başlandığı ilk dönemlerde erkek tipi saç dökülmenin getirmiş olduğu neticeler için gerçekleştirilirken, günümüzde birçok kadın için de kullanılmaktadır.

Saç ekimi için toplanan saçlar greft olarak adlandırılır ve genetik olarak dökülmemeye kodlanmış ense bölgesinden alınırlar. İşte bu saçların yoğun olduğu bölgeye ise donör bölge adı verilmektedir.

Buradan toplanan greftler dökülmeye karşı dayanıklı olduğundan saç dökülmesi olan bölgeye uygulansa bile bu özelliklerini kaybetmedikleri için saç ekimi sonrasında canlı olarak (doğru ve uygun sekilde alınıp uygun zamanda ekildikleri taktirde) kalmaya ömür süresince devam ederler. Bu greftler saç ekiminin yanı sıra kirpik, kaş, favori, sakal ve bıyık bölgesine yapılan ekimlerde de kullanılabilmektedirler.

İlginizi Çekebilir:   Internal Link Nedir?

Adana saç ekimi

hizmeti veren Dr. Murat Keskin Profesyonel kariyerine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1996 yılında mezun olduktan sonra başlamıştır.

1997 yılında İ.Ü.İstanbul Tıp Fakültesi Anatomi ABD’ de de görev aldıktan sonra Okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesinde Genel Cerrahi uzmanlığını tamamladı.

Genel Cerrahi Uzmanlığı ile beraber Endoskopi (gastroskopi-Kolonoskopi) işlemlerini de uygulamaktadır. Aynı zamanda medikal estetik hekimi olup bu alanda birçok işlemleri başarı ile uygulamıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.