Kripto para dünyasında sahte uygulamalara dikkat

Sıradaki içerik:

Kripto para dünyasında sahte uygulamalara dikkat

sv

VDS Nedir? VPS ile Arasındaki Fark Nedir?

343 okunma — 06 Kasım 2021 23:45
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

VDS Nedir? VPS ile Arasındaki Fark Nedir?

Hosting sektöründe en popüler hosting hizmeti tekliflerinden olan VPS ve VDS, kullanıcılara web uygulamalarını geliştirmek, dağıtmak ve barındırmak için yönetilen ancak tahsis edilmiş bir sunucu kiralama olanağı sağlar.

VPS Nedir?

VPS (Virtual Prvate Server) işletim sistemi seviyesinde yapılan paylaşımlı kaynaklara sahip olan bir sanallaştırma şeklidir. VPS‘te sunucu kaynaklarını tek bir işletim sistemi kullanır ve bu işletim sistemi kaynakları paylaştırır. Kullanıcıya atanmış 2GB Ram aslında Dedicated olarak kullanıcıya atanmış değildir. Ana makine hat ve kaynaklarından beslenir.

VDS Nedir?

VDS (Virtual Dedicated Server) donanım seviyesinde yapılan paylaşımsız kaynaklara sahip olan bir sanallaştırma şeklidir. VDS‘te ise her bir sanal sunucu direk donanım kaynaklarına erişir. Kullanıcıya atanmış 2GB Ram var ise, kullanıcı kullansa da kullanmasa da 2GB Ram kullanıcıya atanmıştır.

İlginizi Çekebilir:   SEO Uzmanı Nedir? Neler Yapar?

VDS Ne İçin Tercih Edilmelidir?

Vds (Virtual Dedicated Server) donanım seviyesinden kaynaklara sahip olduğu için web yazılımınızın daha sağlıklı şekilde çalışmasını sağlar. Orta kaynak tüketimi olan web yazılımları için VDS tercih edilmelidir. Daha yüksek trafik, CPU ve ram isteği durumunda Dedicated Sunucu tercih edilmelidir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.