Nginx nedir? Nasıl Kurulur?

Sıradaki içerik:

Nginx nedir? Nasıl Kurulur?

sv

Türkiye’nin En Çok Takip Edilen 15 TikTok Fenomeni

105 okunma — 12 Ağustos 2021 23:48
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

turkiyenin en cok takip edilen tiktok fenomeni

İlk kez 2016 yılında hayatımıza giren TikTok, görece yeni bir sosyal medya platformu olmasına rağmen milyonlarca aktif kullanıcı sayısı ve trilyona varan izlenme sayıları ile oldukça dikkat çekiyor. Dünyada olduğu kadar ülkemizde de popüler olan TikTok fenomenleri TikToker olarak isimlendiriliyor ve milyonlarca takipçi ile görenleri oldukça şaşırtıyorlar.

Son zamanlarda platformun adını Çin hükümetine veri satmasıyla ve 2020 yılının en çok indirilen mobil uygulaması olması ile sıkça andık. Ancak skandallar bir yana, dünyada nüfus yoğunluğuna göre TikTok’u en çok kullanan ülkeyiz ve haliyle pek çok da fenomenimiz var. Peki, ülkemizde en çok takipçiye sahip olan TikTok fenomenleri hangileri? Gelin bu fenomenleri biraz daha yakından tanıyalım.

Türkiye’de en çok takip edilen 15 TikTok fenomeni:

cznburak / 45.6 Milyon takipçi nnursema / 16.3 Milyon takipçi yesimresmi1 / 10 Milyon takipçi nusr_et / 9.9 Milyon takipçi aydas / 9.6 Milyon takipçi cilgindondurmaci_ / 9.6 Milyon takipçi korayzeynep / 8.9 Milyon takipçi cerenyaldz / 8.2 Milyon takipçi cemresolmaz / 8.1 Milyon takipçi cellat36 / 6.9 Milyon takipçi sera / 6.9 Milyon takipçi bayram_gultekin / 6.7 Milyon takipçi ezgizem / 6.6 milyon takipçi beyazgolge / 6.2 Milyon takipçi deliyiz.46 / 5.4 Milyon takipçi

cznburak

Takipçi sayısı: 45.6 Milyon Beğeni sayısı: 840 Milyon

cznburak, hem bir restoran zinciri sahibi hem de bir aşçı. Paylaştığı videolarda ise en dikkat çeken nokta, yaptığı yemeklerin devasa boyutlarda ve farklı yollarla pişiriliyor olması. Yalnızca yemek videoları değil aynı zamanda diğer insanlara yaptığı yardımları da takipçileriyle paylaşan cznburak, TikTok akımlarına ait videolar paylaşmaktan da geri kalmıyor.

İlginizi Çekebilir:   Twitter, Eski Tweetleri Otomatik Olarak Gizleyecek

nnursema

Takipçi sayısı: 16.3 Milyon Beğeni sayısı: 372 Milyon

nursema, klasik TikTok akımlarıyla hiçbir alakası olmayan videolarıyla dikkat çekiyor. Her yaştan insanın hoşuna gidecek boyama, çizim, farklı üretim videoları çeken nursema, YouTube’da da aktif paylaşımlar yapıyor. TikTok’ta bulunan en farklı hesaplardan bir tanesi.

yesimresmi1

Takipçi sayısı: 10 Milyon Beğeni sayısı: 170 Milyon

yesimresmi1 minyon, sevimli, ilginç saç stiline sahip genç bir kız. TikTok akımlarını yakından takip ederek bunlara ait videolar paylaşıyor. Akım videolarının yanı sıra dublaj yaptığı ve dans ettiği videolar da en çok izlenenler arasında. YouTube ve Instagram’ı da oldukça aktif kullanıyor.

nusr_et

Takipçi sayısı: 9.9 Milyon Beğeni sayısı: 76 Milyon

nusr_et’in kim olduğunu anlatmaya sanırız artık gerek yok. Çünkü kendisi, dünyanın dört bir yanında restoranları bulunan bir aşçı ve iş insanı. Et tokatladığı videolarla onu tanımış olsak da artık o, yanından eksik olmayan ünlü isimlerle birlikte çektiği videolar sayesinde adını duyuruyor.

aydas

Takipçi sayısı: 9.6 Milyon Beğeni sayısı: 150 Milyon

Uzun boylu, esmer bir kız olan aydas; dans ediyor, şarkı söylüyor, dublaj videoları çekiyor ve tüm TikTok akımlarına mutlaka bir köşesinden dahil oluyor. Instagram, YouTube ve Snapcahat’i de aktif olarak kullanan aydas’ın şarkı söylediği videolar da en çok izlenenler arasında.

cilgindondurmaci_

Takipçi sayısı: 9.6 Milyon Beğeni sayısı: 85 Milyon

Adı Mehmet Dinç olan cilgindondurmaci_, bir Maraş dondurmacısı. Klasik Maraş dondurmacılarının yaptığı eğlenceli numaralara ek olarak, kendisi bir de garip danslar eklemiş. İşini oldukça severek yaptığı belli olan cilgindondurmaci_, çektiği videolarla kendini TikTok dünyasında da sevdirmiş gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir:   Twitter para kazanma özelliğini kullanıma sundu

korayzeynep / ZINK tv

Takipçi sayısı: 8.9 Milyon Beğeni sayısı: 215 Milyon

ZINK tv için adının aksine tam bir aile hesabı denebilir. İki kız çocuğu, bir anne ve bir baba TikTok akımlarına ait videolar çekiyorlar. Yalnızca akımlara ait videolar değil, kendi keşfettikleri farklı konularla ilgili eğlenceli videolar da paylaşıyorlar. TikTok’ta bulunan en samimi hesaplardan bir tanesi.

cerenyaldz

Takipçi sayısı: 8.2 Milyon Beğeni sayısı: 630 Milyon

Ceren Yaldız, klasik akım videoları ve şarkı videolarının yanı sıra bazen yaptığı sıradışı makyaj videolarıyla da dikkat çekiyor. Korkunç, eğlenceli ya da absürd makyajlarla var olan akımlara katılan Ceren Yaldız, Instagram ve YouTube’da da aktif paylaşımlar yapıyor.

cemresolmaz

Takipçi sayısı: 8.1 Milyon Beğeni sayısı: 640 Milyon

Cemre Solmaz, hayatından kesitler sunduğu kısa vlog videolar paylaşıyor ama asıl dikkat çeken videoları şarkılara eşlik ettiği videolar. Aynı zamanda TikTok akımlarına ait pek çok video da paylaşan Cemre Solmaz, Instagram ve YouTube’da da aktif paylaşımlar yapıyor.

cellat36

Takipçi sayısı: 6.9 Milyon Beğeni sayısı: 331 Milyon

cellat36 genç, esmer bir erkek. TikTok akımlarına ait videoları, dublaj videoları ve danslarıyla biliniyor. Ancak onu TikTok’ta görmeyenlerin bile tanıdığı video, ülkemizde yaşanan büyük orman yangınları sonrası çektiği video oldu. Yanan bir orman içinde çekmiş olduğu video, pek çok kişi tarafından eleştirildi.

sera

Takipçi sayısı: 6.9 Milyon Beğeni sayısı: 148 Milyon

İlginizi Çekebilir:   Beklenen Sosyal Medya Yasasına Tepki Gösterildi

Sera, pembe saçlı genç bir kadın. TikTok akımlarına ait videolar, kısa kurgu videolar ya da dans ettiği videolar paylaşıyor. Sera’nın aynı zamanda vlog tarzı videolar paylaştığı bir de YouTube hesabı bulunuyor.

bayram_gultekin

Takipçi sayısı: 6.7 Milyon Beğeni sayısı: 87 Milyon

İki çocuk babası olan Bayram Gültekin’in en sevilen videoları çocuklarıyla birlikte dans ettiği ya da farklı kurgular hazırladığı videolar. Instagram üzerinden de aktif paylaşımlar yapan Bayram Gültekin, en popüler akımlara çocuklarıyla beraber katılıyor.

ezgizem

Takipçi sayısı: 6.6 milyon  Beğeni sayısı: 318 Milyon

ezgizem; bol bol dans ediyor, makyaj yapıyor, popüler akımlara uyuyor ve oldukça da sevimli bir köpeği var. Instagram ve YouTube’da da aktif paylaşımlar yapan ezgizem, eğlenceli videolarıyla dikkat çekiyor.

beyazgolge

Takipçi sayısı: 6.2 Milyon  Beğeni sayısı: 106 Milyon

Adı Orhan Çayan olan beyazgolge, genellikle ibret alınacak bir sonla biten hikayelerden oluşan kısa kurgu videolar paylaşıyor. Instagram ve YouTube üzerinden de aktif paylaşımlar yapan Orhan Çayan’ın bazı videoları milyonlarca kez izlenmiş durumda.

deliyiz.46

Takipçi sayısı: 5.4 Milyon  Beğeni sayısı: 215 Milyon

Doğanay isimli deliyiz.46,  genellikle diğer insanlara yargı dağıttığı videolarıyla dikkat çekiyor. TikTok’ta olduğu kadar Instagram’da da son derece yüksek bir takipçi sayısına sahip. Doğanay’ın ülkemizdeki TikTok akımlarının temel noktasında olduğu söyleniyor.

Dünyanın en çok TikTok kullanan ülkesi olan Türkiye’de en çok takipçiye sahip TikTok fenomenlerini listeledik ve kısaca bu hesapların paylaşımlarından bahsettik. TikTok kullanıyor musunuz ve sevdiğiniz bir fenomen var mı yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.