Turkcell Bulut platformu şirketlere kaynak sağlıyor

Sıradaki içerik:

Turkcell Bulut platformu şirketlere kaynak sağlıyor

sv

Twitter para kazanma özelliğini kullanıma sundu

205 okunma — 12 Ağustos 2021 21:47
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

twitter para kazanma ozelligini kullanima sundu fccbbface

Twitter’ın Clubhouse benzeri özelliği Spaces için ‘bilet’ sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştuk. Söz konusu özellik ile Twitter Spaces’ta açılacak sesli odalar için bilet satılabileceğini, bu odalara katılmak isteyenlerin bilet ücretlerini ödemek zorunda olacaklarını belirtmiştik. Twitter şimdi, bu özelliği resmen kullanıma sunduğunu duyurdu.

Hindistan Twitter’ı yeni internet düzenlemelerine “kasten uymamakla” itham etti

Twitter’a yeni özellik yolda

İÇERİK ÜRETİCİLER PARA KAZANACAK

Twitter bir süredir hem içerik üreticilere gelir kazanma yolları sunmanın hem de şirket için yeni gelir kaynakları oluşturmanın arayışında. Biletli Spaces odaları da tam olarak bu arayışın sonucunda ortaya çıkmış bir özellik. Oda sahipleri, biletli Spaces odaları için 1 dolar ile 999 dolar arasında bir bilet fiyatı belirleyebilecekler. Ayrıca oda sahipleri, ister 100 kişiyi isterlerse de yalnızca 5 kişiyi bu özel sesli sohbet odalarına davet edebilecekler.

İlginizi Çekebilir:   Üniversite Sınavında Baraj Düştü: Peki Öğrenciler Ne Diyor?

Twitter’ın büyük kitlelere hitap eden içerik üreticiler için sunmuş olduğu bir diğer yeni özellik ise Süper Takip. Teknik açıdan YouTube’un ‘Katıl’ ya da Twitch’in ‘Abone’ hizmeti ile benzer bir yapıya sahip olan Süper Takip, kullanıcıların aylık belirli bir ücret karşılığında içerik üreticilere abone olmasını ve onları manevi anlamda desteklemenin yanı sıra maddi anlamda da desteklemesini sağlıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.