OPPO A55’i Türkiye Pazarında Piyasaya Sürdü

Sıradaki içerik:

OPPO A55’i Türkiye Pazarında Piyasaya Sürdü

sv

Dolar, euro ve altın düşüşe geçti

432 okunma — 24 Kasım 2021 15:19
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dolar, euro ve altın düşüşe geçti

Dolar, Euro ve altının son 5 gündür gerçekçi olmayan yükselişinin sanal olduğu tespiti ile bugün dövizin düşüşe doğru yönlendiğini görüyoruz. TCMB müdahale etmediği halde dövizdeki düşüş TL’nin yeniden toparlanması olarak tespit ediliyor.

Bugün açılışta 12,94 seviyesinde bulunan dolardaki paritede 12.04 düşmeye devam ediyor. Bu düşüşler dövizi satışa yönlendirmeye devam ediyor. Dalgalı kur aşağı doğru hareket edince piyasada satışlara başladı.

ABD Merkez Bankası FED’in faiz kararlarına tüm dünya piyasaları odaklanıyor. Dünya genelinde para politikalarının geleceğine ilişkin belirsizlikler varlık fiyatlamalarını etkilemeye devam ediyor.

Dünkü TCMB açıklamasında; döviz piyasalarında gerçekçi olmayan ve iktisadi temellerden tamamen uzak, sağlıksız fiyat oluşumlarının gözlemlendiği, merkez bankasının uygulanmakta olan dalgalı kur rejimi altında kur seviyesine ilişkin bir taahhüdü olmadığı, kurların serbest piyasa dinamiklerince arz ve talep koşularınca belirlendiği ifade edildi.

İlginizi Çekebilir:   Memur ve memur emeklilerine zam teklifi belli oldu

Dün Merkez bankasının yaptığı açıklamada Türkiye’nin dalgalı döviz kuru rejimi uyguladığı ve herhangi bir döviz kuru seviyesi taahhüdü bulunmadığı belirtildi.

Ayrıca Belirli koşullar altında, merkez bankası herhangi bir kalıcı yön hedeflemeksizin aşırı oynaklığa müdahale edebilir. Döviz piyasalarında gerçekçi olmayan ve ekonomik temellerden tamamen kopuk, sağlıksız fiyat oluşumları görülmektedir.

Merkez Bankası, aşırı oynak piyasa koşullarında ekonomik temellerden tamamen kopuk değerlerle işlem yaparak şirketleri ve vatandaşları olası kayıplara karşı uyarmayı gerekli görmüştür. açıklamaları yapıldı.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.