Samsung Katlanabilir Telefonlara Yeni Özellik Geliyor.

Sıradaki içerik:

Samsung Katlanabilir Telefonlara Yeni Özellik Geliyor.

sv

T-Mobile Sızan Hacker Türkiye’de Yaşıyor.

351 okunma — 02 Eylül 2021 09:12
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

T-Mobile Sızan Hacker Türkiye'de Yaşıyor.

Amerika’nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden T-Mobile geçtiğimiz günlerde hacklemişti. 50 milyondan fazla kişinin verilerine ulaşan hackerın bizim ülkemizde yaşadığı ortaya çıktı.

T-Mobile’ı hackleyen isim Wall Street Journal’a konuştu. 21 yaşındaki Amerikalı John Binns, birkaç yıl ilkin yerleştiği Türkiye’de yaşadığını ifade etti.

Bu ay başlangıcında 50 milyondan fazla kişiyi ve verilerini etkileyen T-Mobile hacklenmesinin gerisinde bulunduğunu iddia eden Binns, güvenliği nasıl aştığının detaylarını anlattı.

Herkesin erişebileceği yazılımlarla, web üstünde güvenliği sınırlı bir router doğrusu yönlendirici tespit ettiğini ve bunun da T-Mobile’a ulaştığını anlatım eden Binns, “Panikledim, şu sebeple büyük bir şeye ulaştığımı anlamıştım” diyerek Wall Strett Journal’ın Telegram hattı üstünden soruları yanıtladı.

İlginizi Çekebilir:   Kabil'de İnsanların Uçaktan Düştüğü Anlar Tişörte Basıldı

“Güvenlik gerçekten fazlaca fena” diyen Binns, “Genel olarak ses getirmek istedim” diyerek verileri satıp satmadığına dair bir yorum yapmadı.
T-Mobile’ın hacklenmesi Seattle’da yer alan FBI ekipleri tarafından takip ediliyor.

T-Mobile son iki sene içinde toplamda 3 kez ciddi veri güvenliği problemleri yaşadı. T-Mobile’ın ABD’da yaklaşık 90 milyon mobil hesabın verileri bulunuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.