Çin’de İnternet Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Aştı

Sıradaki içerik:

Çin’de İnternet Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Aştı

sv

Başkasının Manzarasını İzleyebildiğiniz Site

206 okunma — 30 Ağustos 2021 17:43
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Başkasının Manzarasını İzleyebildiğiniz Site

Koronavirüs pandemisi nedeniyle evlerimize kapandığımız dönem aşının da gelmesiyle bir nebze de olsa yerini kontrollü sosyalleşmeye bıraktı, ancak hala pek çok kişi pandemi nedeniyle evlerinde kalmayı tercih ediyor. Bunun sonucunda da elbette bol bol can sıkıntıları oluşuyor.

Pencerenizden gördüğünüz manzaradan sıkıldıysanız bir internet sitesi size alternatif manzaralar sunuyor. Siteye girdiğinizde rastgele olarak bir kişinin manzarasına eşlik etme şansı elde ediyorsunuz.

Hop oradaydım hop buradayım

Bu adreste yer alan window-swap, tam olarak hayata başkasının penceresinden bakmayı mümkün kılıyor. Bu pencere bazen Almanya’da, bazen Endonezya’da, bazen ise Türkiye’de oluyor. Hemen her ülkeden kullanıcı sitede bulunuyor.

Siteye girdikten sonra yapılması gereken tek şey ise “Open a new windows somewhere in the world” (Dünyanın bir yerinde yeni bir pencere aç) yazan düğmeye basmak. Sonrasında penceresini dünyanın geri kalanıyla paylaşan birine misafir oluyoruz.

İlginizi Çekebilir:   Türkleri Dolandırıcılığa Davet Eden E-postalar Dolaşımda

Call of Duty: Warzone, 9 Ayda 85 Milyondan Fazla Oyuncuya Ulaştı

Sitede isteyenler kendi manzaralarını da başkaları ile paylaşabiliyor. Böylece pencereden pencereye dünyayı gezmek mümkün oluyor. Manzaramız bazen Japonya’da camda oynayan bir kedi, bazen Paris’te yağmurda Eyfel Kulesi oluyor.

Dünyadan pandemi manzaraları

Paylaşılan görüntüler sayesinde farklı ülkeleri tanımak da mümkün oluyor. Örneğin daha az gelişmiş olduğu düşünülebilecek şehirlerin oldukça gösterişli olduğu ortaya çıkabiliyor. Bu anlamda uygulamanın ufuk açıcı olduğunu söylemek mümkün.

Bazı Bilim İnsanlarına Göre Koronavirüs Bir Pandemi Değil, Sindemi

Video paylaşımlarında ortam sesleri de yer alıyor. Yani yağmuru ya da arka planda çalan bir müziği de ziyaretçilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Tabii bu sesleri kapatıp kendi istediğiniz sesleri de arka planda açmanızın önünde bir engel bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:   İnternetten Para Toplayarak Gerçeğe Dönüşen 10 İlginç Ürün

Pandemi döneminde insanlar yalnızlıklarını ve tekdüzeliği aşmak için birbiri ardına enteresan internet siteleri geliştiriyor. Farklı alternatifler denemek isterseniz bu yazımızda 7 farklı siteye dair bilgiler bulabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.