Apple iOS 15.1 beta 2 Sürümü Yayınladı

Sıradaki içerik:

Apple iOS 15.1 beta 2 Sürümü Yayınladı

sv

Yerli Otomobil TOGG’dan Batarya Hamlesi!

345 okunma — 29 Eylül 2021 22:15
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yerli Otomobil TOGG’dan Batarya Hamlesi!

Yerli otomobil TOGG tarafından Enerji depolama teknolojisi geliştirilen kritik bir adım daha attı. TOGG enerji depolama teknolojileri üzerine çalışacak yeni şirketi SIRO’yu tanıttı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ilk otomobilini 2022 yılında seri üretime hazır hale getirecek. Şirket, her gün bu amaç doğrultusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

TOGG’un elektrikli araç üretimi için Bursa’da tesis kuracağı açıklandıktan sonra, maliyeti 22 milyar TL’ye olan fabrikanın yapımına Mayıs 2020’de başlandı. Ardından yine aynı yıl içerisinde marka ismi kararlaştırılıp, üretim anlaşmaları yapılmaya başlandı. Şimdi de bu anlaşmalara bir yenisi eklendi.

TOGG, SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri’ni kurdu

TOGG resmi Twitter ve Instagram hesabından yaptığı paylaşımla birlikte, Farasis Energy ile kurduğu ortaklık neticesinde enerji depolama çözümleri geliştirmek için, SIRO’yu kurduğunu açıkladı. Paylaşımda yeni kurulan şirketin otomobilin hangi noktalarına dokunacağını ve genel olarak teknik verilerin paylaşıldığı bir videoya da yer verildi.

Yerli Otomotiv TOOG

Yerli Otomotiv TOOG

SIRO neyi hedefliyor?

TOGG tarafından kurulan şirketin, başlıca görevi, yerli otomobiller için batarya üretmek olacak. Ancak şirket batarya üretiminin yanı sıra, üretmiş olduğu hücrelerin verimli bir şekilde çalışması ve otomobiller ile entegrasyonunun sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi içinde alternatif teknolojiler geliştirmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:   Apple Watch’a Özel Spor Bilekliği ActionBand Tanıtıldı

SIRO aynı zamanda otomobil sektörü dışına da açılmayı planlıyor. Hem ülke içerisinde hem de uluslararası pazarda, ihtiyaca göre depolama çözümleri üretecek olan şirketin; bu konuda dışa bağımlılığı azaltması, temiz ve verimli bir enerji sistemi geliştirmesi bekleniyor.

Yerli Otomotiv TOOG

Yerli Otomotiv TOOG

Beklenen modeller ve özellikleri

Geçtiğimiz yıl lansmanı yapılan ve bizzat şirketin CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş tarafından tanıtılan TOGG markası ve otomobillerinin, beklenen 2 farklı modeli ve toplamda yapımı planlanmış 5 farklı modeli bulunuyor. C-segment SUV ve C-segment Sedan araçların tanıtılan çalışır haldeki prototiplerinin, fabrika kurulduktan sonra seri üretime geçmesi bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.