Dolar, euro ve altın düşüşe geçti

Sıradaki içerik:

Dolar, euro ve altın düşüşe geçti

sv

Aselsan Hisseleri Yükseliş Trendine Girdi.

257 okunma — 24 Kasım 2021 16:57
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Aselsan Hisseleri Yükseliş Trendine Girdi.

Aselsan A.Ş. dün yaptıgı Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) bildiride yurt dışı müşterisiyle yaptığı anlaşmayı duyurması sonrası hisse senetleri yükseliş trendine devam ediyor.

ASELSAN hisseleri, bugün öğle arasına kadar yüzde 6’in üzerinde değer kazanarak 20,50 TL ’den hisse senedi değer gördü.

Aselsan’ın yaptığı açıklamaya göre radar, sınır güvenliği ve haberleşme sistemlerinden oluşan ihracatın büyüklüğü 66 milyon 750 bin euro tutarında imzalanan bir sözleşmeyle gerçekleşti.

Şirketin duyurusuna göre teslimatlar, 2022 – 2024 yılı arasında gerçekleşecek. KAP’a yapılan açıklamada ise anlaşma yapılan yurt dışı müşteri hakkında bilgi verilmedi.

Aselsan, ülke ihracatına önemli bir katkı olarak görülen 66,75 milyon euro tutarındaki yurt dışı satışın şirketin cirosunu önemli derecede etkileyeceğini dile getirdi.

Aselsan hisse fiyatı, 2017 yılından bu yana ilk kez 20,50 TL bandında

Bu gelişmeyle beraber Borsa İstanbul’un rekor seviyeleri görmeye devam ettiği son günlerde Aselsan hisseleri de yükselen bir performansa sahip. Ekim ayından bu yana 14,6 TL seviyesinden başlayan yükseliş trendi bugün görülen 20,72 TL zirvesiyle yüzde 41 getiri oranına ulaştı.

İlginizi Çekebilir:   Pandemi Sonrası Akıllı Satış Stratejisi Değişime Uğradı.

Dün yüzde 3,27 oranında yükselişle 19,29 TL fiyatından kapanan ASELSAN hisseleri, son gelen haberin olumlu fiyatlanmasıyla bugün BIST’te 19,5 TL fiyatıyla açılış gördü ve gün içi işlemlerde 20,50 TL bandına kadar yükseldi. Böylece ASELSAN hisselerinin mevcut fiyat seviyesi Kasım 2017’den beri görülmeyen fiyat seviyelerine ulaşılmasıyla dikkat çekiciydi.

Aselsan Genel Müdürü, Azerbaycan Savunma Bakanı ile görüştü

Aselsan ile ilgili diğer haberler arasında dün Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün‘ün Azerbaycan ziyareti sırasında Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov yaptığı görüşme vardı.

Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün’ü kabul eden Azerbaycan Savunma Bakanı, Türkiye ile Azerbaycan savunma sanayi iş birliği alanında atılan olumlu adımlardan bahsetti.

İlginizi Çekebilir:   Thodex'le ilgili flaş gelişme! Ünlülere büyük şok

Zakir Hasanov, ayrıca 2. Karabağ Savaşı sırasında kullandıkları Aselsan ürünlerinin yüksek kalitesinden bahsederek savunma sanayisinin önde gelen şirketine övgülerini sundu.

Görüşme sırasında Azerbaycan birliklerinin teknik donanımlarını daha da güçlendirmek adına iki kardeş ülke tarafından uygulanan ortak projelerden de bahsedildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.