Google Adsense Kazancını Nasıl Artırırım?

Sıradaki içerik:

Google Adsense Kazancını Nasıl Artırırım?

sv

Android Yazılımı Hakkında Bazı Temel Bilgiler

189 okunma — 09 Eylül 2021 19:30
avatar

Apk Clup

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Yazılımı Hakkında Bazı Temel Bilgiler

Android nedir?

Android tabanlı akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla birlikte birçok akıllı telefon kullanıcısını rahatsız eden bir soru. Dosya uzantıları apk olarak adlandırılır.

Hızlı ve güvenilir bir apk sitesi için apk clup sitesini inceleyebilirsiniz. Aslında Android, Linux işletim sisteminin değiştirilmiş bir sürümüne ve çoğunlukla tabletler ve akıllı telefonlar gibi dokunmatik ekranlı cep telefonları için çeşitli diğer açık kaynaklı uygulamalara dayanan genel bir işletim sistemidir. Android ekosistemi, çoğu cihaz önceden yüklenmiş varsayılan uygulamalar ve birkaç özelleştirilebilir seçenek (çoğunlukla ayarlar ve kullanıcı ayarları) ile birlikte gönderildiği ana Linux işletim sistemine de oldukça benzer.

Layman’ın terimleriyle android, Linux çekirdeği üzerinde çalışan bir “Açık Kaynak” mobil işletim sistemidir. İşletim sistemi, çeşitli uygulamaları telefona yüklemek için tipik olarak “atrapper” adlı bir uygulama gerektiren bir paket olarak gönderilir.

Çoğu telefonun müzik, video ve görüntü oynatma özelliği olmasına rağmen, cihazın yapısı, telefonun Kamera Durumu gibi ilgili donanımı desteklememesi durumunda bu özellikler kullanılamaz. Üçüncü taraf uygulama pazarının resme girdiği yer burasıdır. Android Market web sitesinden indirilebilecek bu tür çok sayıda üçüncü taraf uygulaması vardır ve bunlar kullanıcıların Android platformunda çalışan çok çeşitli özelleştirilmiş uygulamaları çalıştırmalarına olanak tanır. Hileli apk oyunları indirme sitesi arıyorsanız

İlginizi Çekebilir:   iOS 15, HarmonyOS 2.0 ve Diğer Android Arayüzleri Kapıştı

Apple’ın iOS’una benzer şekilde, kullanıcılar, aygıtın donanım ve yazılım kurulumunu özelleştirmek için iOS aygıtlarına üçüncü taraf uygulamaları indirebilir ve yükleyebilir. Ancak Android cihazlarda durum böyle değil.

Android açık kaynaklı bir mobil işletim sistemi olduğundan, bir uygulamanın üçüncü taraflarca geliştirilip dağıtılması nadir değildir. Bu “açık kaynak” uygulamalardan bazılarının, kullanıcıların üretkenliğini artırdığı ve Android’i günümüzün en hızlı büyüyen mobil işletim sistemlerinden biri haline getirdiği kanıtlanmıştır.

Android uygulamalar arasında popüler olan Dls 2021 apk bu sıralar trend listesindedir. Android’in gelişimi, onu iPhone’lara ve BlackBerry ve Windows Mobile gibi diğer önde gelen mobil işletim sistemlerine ayak uydurmanın bir yolu olarak gören Samsung tarafından yönetildi.

Bununla birlikte, birçok üreticinin gelişen cep telefonu endüstrisinde kendilerine bir isim yapmaya çalışmasıyla ilk android cihazların piyasaya çıkması 2021’in sonlarına kadar değildi.

Artan rekabetle birlikte üreticiler, farklı Android varyasyonlarından oluşan bir telaş yaratarak, kendi telefonlarını çıkarmak için hızla çabaladılar. En popüler Android akıllı telefon ve tabletlerden bazıları Google Nexus S ve HTC Desire HD’dir.

İlginizi Çekebilir:   Realme UI 3.0 Android 12 Piyasaya Sürüldü

Android, ağırlıklı olarak düşük kaliteli akıllı telefonlarda ve tablet PC’lerde kullanılırken, akıllı telefonlar ve tabletler gibi birçok farklı mobilite cihazında da kullanılabilir.

Android işletim sisteminin artan popülaritesi ile geliştiriciler sürekli olarak daha fazla özellik ve ek modüller ile geliyorlar. Bu nedenle, her üreticinin daha sonra cep telefonu mağazaları aracılığıyla satılan kendi uygulama kataloğunu oluşturması ve sürdürmesi zorunlu hale geldi.

Uygulamalar öncelikle kullanıldıkları işletim sistemlerinin kullanıcı arayüzü ile arayüz oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Örneğin, bir android kullanıcısının, üreticinin uygulama mağazası tarafından sağlanan “Google Now” adlı bir uygulamayı kullanması gerekir.

Android, büyük ölçüde açık kaynaklı bir mobil işletim sistemi olduğundan, çok çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar. Bu, cihazın varsayılan renginin, duvar kağıdının ve kullanıcı arayüzünün değiştirilmesini de içerir. Bu, birçok insanın bu tür akıllı telefonları ve tablet PC’leri satın almayı ve kullanmayı sevmesinin temel nedenlerinden biridir. Donanımı ve yazılımı değiştirme yeteneği, cihazın potansiyelini büyük ölçüde artırır.

Farklı üreticilerin, cihazları daha verimli ve işlevsel hale getirirken, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kendi özel yöntemleri vardır. Kullanıcılar, telefonlarının performansını artırmak için işletim sistemlerini değiştirebilir ve kendi yazılım modüllerini kurabilirler.

İlginizi Çekebilir:   HONOR X20 5G Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Android telefonlar, geliştiricilerin ve donanım mühendislerinin projeleri üzerinde çalışabilecekleri bir platform sağlamanın yanı sıra, dünyanın en ünlü mobil üreticilerinin çoğu için başka bir gelir kaynağı haline geldi.

Android yazılımının açık kaynaklı doğası ve android pazarı için ürünler yaratan çok sayıda üçüncü taraf uygulama geliştiricisi nedeniyle, üreticiler artık android telefonlarından para kazanmanın yollarını arıyorlar.

Bu telefonlar ayrıca kullanıcılara internetten indirilebilecek yüksek kaliteli videolar ve oyunlar sağlama yeteneğine sahiptir.

Android telefon üreticilerinin amacı sadece cihazlarını son kullanıcılara satmak değildir. Ayrıca, cihazlarının sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunabilmesini ve android destekli cihazları satarak kar elde edebilmelerini sağlamak için araştırma ve geliştirmeye çok para yatırmaya isteklidirler.

Android ekosistemi için üzerlerine düşeni yapmalarını sağlamanın iyi bir yolu, popüler geliştiricileri cihazları için uygulamalar geliştirmeye davet etmektir.

Geliştiriciler daha sonra uygulamalarını bir ücret karşılığında tanıtmayı seçebilir veya android telefonlarının Google tarafından tanıtılmasına izin vererek gelir elde edebilirler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.