Özbekistan’ın kalbi Bursa Yıldırım’da

Sıradaki içerik:

Özbekistan’ın kalbi Bursa Yıldırım’da

sv

Beklenen Sosyal Medya Yasasına Tepki Gösterildi

153 okunma — 26 Ağustos 2021 14:33
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Beklenen Sosyal Medya Yasasına Tepki Gösterildi

Son günlerde hükümet, sosyal medya platformlarına yönelik yeni bir düzenlemenin geleceğinin sinyallerini vermeye başlamıştı. Bu sinyaller, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Meclisin açılmasıyla birlikte sosyal medyaya yönelik bir çalışmanın yapılması gerektiğine inanıyorum.” sözleriyle olgunluk kazanmıştı.

Yeni düzenlemenin nasıl olacağı hakkında herhangi bir detaylı bilgi bulunmasa da geçtiğimiz günlerde, bu konuya dair bir haber paylaşmıştık. Buna göre Sosyal Medya Başkanlığı isimli yeni bir Başkanlık kurulacak. Başkanlık, sosyal medyada hakaret eden, ‘troll hesaplarla’ yalan bilgi yaymaya çalışan kullanıcıları denetlemekle sorumlu olacak.

Bununla birlikte Instagram ve Twitter gibi sosyal ağ sağlayıcılarından belirli gönderilerin silinmesi talep edilebilecek ve yine ağ sağlayıcılarından hedef aldığı kullanıcıların kimlik bilgileri talep edilebilecek. Gerekli bilgi sağlayıcı tarafından verilmediğindeyse platformlara para cezası uygulanacak.

İlginizi Çekebilir:   Türkiye’nin En Çok Takip Edilen 15 TikTok Fenomeni

Sosyal medya, konuya “#SosyalMedyamaDokunma” etiketiyle karşı çıktı:

Ak Parti kurmaylarının “Bu bir sosyal medya yasası değil, dezenformasyonla mücadele yasasıdır.” dediği yeni düzenlemeler, henüz gelmeden kullanıcılardan tepki çekti. Pek çok kullanıcı, “#SosyalMedyamaDokunma” etiketiyle tepkilerini dile getirdi.

Yargıtay, Hakaret İçerikli Tweet’leri Retweet’leyenleri de Suçlu Saydı

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.