Filenin Sultanları’nın Zaferine Twitter’dan Gelen Tepkiler

Sıradaki içerik:

Filenin Sultanları’nın Zaferine Twitter’dan Gelen Tepkiler

sv

Twitter, Eski Tweetleri Otomatik Olarak Gizleyecek

267 okunma — 05 Eylül 2021 00:32
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter, Eski Tweetleri Otomatik Olarak Gizleyecek

Sosyal medya platformlarının son dönemdeki adeta ortak gündemi gizlilik ve mahremiyet haline gelmiş durumda. Twitter da bu amaçla yeni çalışmalar yapıyor. Sosyal medya devinin yeni “sosyal gizlilik” fonksiyonları da bu noktada kullanıcılara daha fazla güç veriyor.

Test edilen yeni düzenlemeler ile birlikte Twitter kullanıcıları takipçi listelerini düzenleyebilecek, eski mesajları arşivleyebilecek ve gönderilerinin ne kadar süreden sonra otomatik olarak gizlenebileceğine karar verecek. Bu özellik, uzun süredir Twitter kullanan kişilere de yardımcı olacak.

Twitter kullanıcıları gizliliği tam anlamamış

Twitter’ın yaptığı araştırmaya göre Twitter’ın çok sayıda kullanıcısı gizliliğin temellerini bile anlamamış durumda, hatta gönderilerinin kimler tarafından görülüp görülmediğini bile bilmiyorlar. Sonuç olarak da kullanıcılar platformun hizmetlerini daha az kullanıyor ve tartışmalara katılımları ya da kendilerini ifade etme sıklıkları düşük oluyor.

İlginizi Çekebilir:   Ders Çalışırken Sosyal Medya Fenomeni oldu

Twitter, Bitcoin ile Bahşiş Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter ekibi kullanıcıların çekincelerini azaltmak ve gizlilik konusunda destek olmak için çalışmalar yapıyor. Bazı kontrol araçlarının testleri yakında başlayacak, bazı özellikler ise şu anda henüz konsept olarak geliştirilme aşamasında. Bu özelliklerin listesi ise şu şekilde:

Tweet arşivleme: Kullanıcılar belli bir süreden sonra tweetlerini gizleyebilecek. Bu gönderiler sadece kullanıcının kendisi tarafından görülebilecek. Bu özellik için çeşitli gizlenme süresi alternatifleri de düşünülüyor.

Takipçileri çıkarma: Kullanıcılar artık takipçilerini engellemeden takipçi listesinden çıkarabilecek. Bu özelliğin testlerine Eylül ayında başlanacak.

Beğenilenleri gizleme: Kullanıcılar artık beğendikleri gönderileri kimlerin görüntüleyebileceğini seçme şansına sahip olacak. Burada kullanıcılar beğenilerini herkese açabilecekleri gibi takipçilerine ya da belli gruplara açmayı da tercih edebilecek.

İlginizi Çekebilir:   Twitter, Biletli Spaces özelliğini iOS kullanıcılarına açtı

Tartışmalardan çıkarma: Kamuya açık tartışmaların yöneticileri, toplu tartışmalardan bazı kullanıcıları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.