Bugün Dünya Hashtag Günü

Sıradaki içerik:

Bugün Dünya Hashtag Günü

sv

Porta Gaziemir kapılarını açtı

157 okunma — 26 Ağustos 2021 13:56
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Porta Gaziemir kapılarını açtı

Kamusal alanları genişleterek halkın kaliteli ve ucuz hizmet alabileceği tesisler açma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Gaziemir Belediyesi’nin kafeterya ve restoran hizmeti verecek Porta Gaziemir, hizmet açıldı.

İZMİR (İGFA) – Gaziemirlilerin nefes alabilecekleri, kaliteli ve uygun fiyatlı hizmete erişebilecekleri Porta Gaziemir, 2 bin 800 metrekarelik açık alan üzerinde kuruldu. 420 metrekarelik kapalı alanı bulunan Porta Gaziemir, dezavantajlı kadınların istihdamına yönelik bir girişimi de içinde barındırıyor.

Proje içerisinde yer alan Mutfak Sanatları Atölyesi’nde kadınlar, uzman eğitmenlerden gastronomi eğitimi alacaklar. Tesiste, Gaziemir Üretici Kadın Kooperatifi’ne ortak kadınlar da kendi ürünlerini Porta Gaziemir’in mutfağında üretip yine aynı proje içinde yer alan Zeytin Evi’nde satışını yapacak. Kadınların bu sayede kooperatifçilik yoluyla kazanç elde etmesi sağlanacak.

İlginizi Çekebilir:   Cankurtaranlardan kayıpsız 'hayat' nöbeti

“BİR HAYALİMİZ GERÇEK OLDU”

“Halkın yararını gözeterek hizmet verecek belediye işletmeleri açmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyen Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Bir hayali gerçekleştirmek üzere yola çıktık.

Hem ucuz ve kaliteli hizmet sunacak hem de kadınların üretecekleri, ürettikçe kazanıp aile bütçelerine katkı sağlayacakları bir mekân yaratmak hedefimizdi.

Kamusal alanları genişleterek halkın sağlıklı, kaliteli ve ucuz hizmet alabileceği tesisler açma hedefiyle çıktığımız yolda, ilk işletmemiz olan Porta Gaziemir, yurttaşlarımıza kapılarını açtı” diye konuştu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.