Meteoroloji’den Sıcaklıklar artıyor uyarısı!

Sıradaki içerik:

Meteoroloji’den Sıcaklıklar artıyor uyarısı!

sv

Yaralı leylek tedavi altına alındı

168 okunma — 29 Ağustos 2021 06:14
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaralı leylek tedavi altına alındı

Bursa’da Osmangazi Belediyesi, bir işyerine giren yaralı leyleği tedavi altına aldı.

BURSA (İGFA)- Çiftehavuzlar Mahallesi’nde yer alan bir iş yerine uçamayan leylek girdiği yönünde ihbar alan Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, hazırlıklarını yaparak adrese gitti. Oto yıkama olarak faaliyet gösteren işyerinin bir köşesinde başını duvara yaslamış olarak duran leyleğin yanına giden ekipler, leyleği yakalayarak ilk müdahaleyi işyerinde yaptı.
Ekipler, sağlık durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve gerekli muayeneyi uygulamak adına yaralı leyleği dünyanın ilk hayvan hastanesi olan Gurabahane-i Laklakan’a götürdü.
Sakatlanmış ve yaralı leyleklerin bakımının yapılması amacıyla 19. yüzyılda kurulan ve Türkiye’nin ilk hayvan hastanesi olan ‘Gurabahane-i Laklakan’da veteriner hekim tarafından sağlık kontrolü yapılan leyleğin eklem yerlerinde herhangi bir sıkıntı olmadığı, aç ve susuz kaldığı için bitkin düştüğü belirlendi.
Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dilek Yosun,  gerekli olan bakım ve tedavilerinin yapılmasının ardından ekiplerimiz tarafından Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne sevkinin yapılacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir:   Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali başladı
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.