Sıradaki içerik:

Google Konum Arama Algoritma Nedir? Nasıl Çalışır?

e
sv

En İyi Hayatta Kalma Oyunları

10 okunma — 12 Ağustos 2021 19:54
En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Hayatta kalma oyunları özellikle bilgisayar oyunları piyasasında en sevilen oyun türlerindendir. Bu oyunlarda belli aşamaları geçerek ve ihtiyaç duyulan eşyaları tedarik ederek ölmemeye çalışırsınız. Oyunun amacı aleni bir şekilde hayatta kalmaktır. Ancak bu dönemi zorlaştıran türlü engeller bulunmaktadır.

Oyun dünyasının içinde olanlar kesinlikle en az bir tane hayatta kalma oyunu oynamışlardır. Tek başına veya toplu biçimde oynanabilen bu oyunlar sıklıkla heyecanlı ve keyifli anlamış olur ortaya çıkartıyor. Özellikle karakterlerin ölümle burun buruna geldiği anlamış olur oyun deneyimini çok eğlenceli hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir:   GTA'nın 3 Efsanevi Oyununun Remastered'ı Geliyor
En Sevilen Hayatta Kalma Oyunları
en sevilen hayatta kalma oyunları

En Sevilen Hayatta Kalma Oyunları

Hayatta kalma oyunları gerilimli anları ve oyun içinde karşılaşılan zorluklar sebebiyle çok tercih edilmektedir. Bu oyunlar arasında en sevilen ve yaygın olarak oynanan hayatta kalma oyunları bulunmaktadır.

1. Don't Starve Together
1. don’t starve together

1. Don’t Starve Together

Klei Entertainment tarafından geliştirilen bu oyun 2 boyutludur. Çok oyunculu olması sebebiyle özellikle pandemide tercih edilmiş oyunlardan biridir. Bu oyunda başlangıçta hiçbir eşya bulunmazken kendinize alet edevat yapmanız gerekmektedir. Üstelik sürekli bir kurt akını, mevsimlere hazırlanma, akıl sağlığını ve açlığını koruma gibi zorluklar hayatta kalmayı zorlaştırmaktadır.

2. Lost
2. lost

2. Lost

Bu oyun aynı adlı bir diziden uyarlanmıştır. “Bermuda Lost Survival” adıyla da anılan bu oyunda ıssız bir adada hayatta kalmaya çalışırsınız.

İlginizi Çekebilir:   Battlefield 2042 Oyunu Çıkış Tarihi 19 Kasım'da
3. Horrorfield
3. horrorfield

3. Horrorfield

Bu oyunda da ıssız bir adaya düşersiniz ancak peşinizdeki katilden kaçmanız gerekir. Oyunu tek başınıza veya arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Amaç katilden kaçmak ve hayatta kalmaktır.

4. The Long Dark
4. the long dark

4. The Long Dark

Bu oyun bir açık dünya oyunudur ve aynı zamanda hayatta kalma oyunlarından biridir. Küresel bir felaketten kurtulmuş bir pilot olarak oyuna katılırsınız ve kalori, vücut sıcaklığı gibi detayları kontrol altında tutarak hayatta kalmaya çalışırsınız.

5. Scavengers
5. scavengers

5. Scavengers

Bu hayatta kalma oyununda çeşitli ekipmanlar elde ederek zombileri öldürmeniz gerekmektedir.

6. This War of Mine
6. this war of mine

6. This War of Mine

Bu oyun hem savaş oyunları hem de hayatta kalma oyunları kategorisindedir. Çünkü bu oyunda hem farklı askerlere karşı savaşırsınız hem de açlık, yetersiz sağlık koşulları gibi sorunlarla mücadele edersiniz.

İlginizi Çekebilir:   Epic Games,Fiyatı 29 TL Olan Oyunu Ücretsiz Yaptı
7. Ark: Survival Evolved
7. ark: survival evolved

7. Ark: Survival Evolved

Bu hayatta kalma oyunu diğerlerinden biraz farklıdır. Bu oyunda tarih öncesi zamanda dinozor gibi tarih öncesi canlıların bulunduğu bir dünyada hayatta kalmaya çalışırsınız.

8. Subnautic
8. subnautic

8. Subnautic

Bu oyun tamamıyla su altında geçmektedir. Oyunda hem açlıktan korunmalı, hem oksijensiz kalmamalı hem de vahşi deniz canlılarından kaçmalısınız.

9. Population Zero
9. population zero

9. Population Zero

Bu bilim kurgu oyununda 100’e yakın oyuncu birbiriyle savaşarak hayatta kalmaya çalışır.

10. Deadside
10. deadside

10. Deadside

Gündüz ve gece döngüsüne sahip bu oyunda yok olmuş bir uygarlıkta hayatta kalmaya çalışırsınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.