Sıradaki içerik:

Tarım ve Orman Bakanlığı, Siber Saldırıya Uğradıklarını Açık

e
sv

Ekşi Sözlük’teki Başlık Hakkında Soruşturma Başlatıldı

8 okunma — 14 Ağustos 2021 20:49
eksi sozlukteki baslik hakkinda sorusturma baslatildi

Milyonlarca kişinin takip ettiği bir platform olan Ekşi Sözlük, bugüne kadar pek çok tartışmalı başlığıyla gündeme gelmişti. Bugün açılan başlıksa Türkiye’nin gündemine girdi ve oldukça olumsuz yorumlar topladı. İnternet sitesinde açılan başlık, “halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor” ifadesine yer veriyordu.

Başlıkta yer alan yorumlar ve başlığın kendisi, sosyal medyada pek çok kişinin tepkisiyle karşılaştı. Başlık, internet sitesinden kaldırılmış durumdayken geçtiğimiz dakikalarda yeni bir haber geldi. Buna göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, paylaşım sitesinde yer alan ve tartışmalara yol açan başlık hakkında resmen soruşturma başlattı.

Başlık hakkında resmen soruşturma başlatıldı:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada sitede yer alan “halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor” başlıklı içerik hakkında, başlık ve başlık altında yer alan paylaşımlarda suç ve suç unsuru içeren ifadeler bulunduğuna kanaat getirildiği aktarıldı. Bu paylaşımla ilgili şüpheli kişi ve kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu’nda yer alan ‘suç işlemeye tahrik’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarından resmen soruşturma başlatıldığı belirtildi.

İlginizi Çekebilir:   Riot Games’in Türkiye Sunucularının Çöktü

Soruşturma sonucunda belirlenen hukuki durum ve delil durumu dikkate alınarak değerlendirme yapılacağı ifade edildi.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.