Epic Games Gizemli Oyunlar Tam Liste

Sıradaki içerik:

Epic Games Gizemli Oyunlar Tam Liste

sv

Telefon Numarası Ve Sim Kartı Olmadan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

219 okunma — 01 Ağustos 2021 11:34
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefon Numarası Ve Sim Kartı Olmadan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, bugün dünya çapında kullanılan ve neredeyse herkesin iletişim kurmak için kullandığı bir iletişim uygulamasıdır. Öncelikle mesajlaşma özelliğini sunmuş ve kısa zamanda yaygınlaşarak herkesin telefonlarında yer edinmiş olan WhatsApp uygulaması, kullanıcılar için çok işlevsel bir iletişim uygulamasıdır. Sohbet grupları açma imkanı, toplu duyuru mesajı yollama seçeneği, sesli ve görüntülü arama özelliği ile herkesin kişisel ve iş iletişimine uygun olan haberleşme yöntemlerini bünyesinde barındırıyor.

WhatsApp haberleşme uygulaması internet aracılığıyla iletişimi sağlayan bir aracıdır. Telefon rehberindeki numaralar eğer bu uygulamayı kullanıyorsa WhatsApp üzerinden ulaşılabilir demektir. Bu uygulama son zamanlarda kurumsal firmaların kullanımında da yaygınlaşmıştır. Haber ajansları, butik satıcılar ve diğer pek çok kategorideki işletmeler müşteri iletişimi için bu uygulamayı kullanmaya başlamıştır.

İlginizi Çekebilir:   Fotokopiciye İhtiyaç Bırakmayan İyi 7 Yazıcı Tavsiyesi
Telefon Numarası Olmadan WhatsApp Nasıl Kullanılır?
telefon numarası olmadan whatsapp nasıl kullanılır?

Telefon Numarası Olmadan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

WhatsApp mesajlaşma uygulamasını kullanmak için sim kartı gereklidir. Bu sim kartındaki telefon numarası ile WhatsApp uygulamasına kayıt olunur ve numaraya kısa mesaj olarak gönderilen kodun girilmesiyle birlikte uygulama kullanıma açılır. Bu haberleşme uygulaması yalnızca rehberdeki numaralar ile iletişim kurma olanağı taşır. Peki sim kartı ve telefon numaraları WhatsApp uygulaması için bu kadar önemliyse bu haberleşme aracı elimizde sim kartı olmadan nasıl kullanılır?

1. WhatsApp’ı Sıfırlayın: Telefonunuzda daha önce WhatsApp yüklenmişse ve bir telefon numarası ile kayıt olunup kullanıldıysa öncelikle bu uygulamayı silmelisiniz. Silmenizin ardından WhatsApp uygulamasında kayıtlı olan telefon bilgileri de sıfırlanacaktır. Bu nedenle uygulamayı tekrar yüklediğinizde yeni bir kayıt ekranı karşınıza çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir:   10-15 Yaş Çocuklara Telefon Almak İçin Rehber

2. WhatsApp’ı Geri Yükleyin: WhatsApp uygulamasını cihazınıza tekrar indirin Ancak bu uygulama sizden cep telefonu bilgilerinizi istediğinde bu bilgileri vermeyin. Yani kayıt işlemini tamamlamayın.

3. Numara İçin Uygulama İndirin: Cep telefonu numarasını doğrulamak için textPlus adlı başka bir uygulamayı indirmelisiniz. Bu uygulamayı telefonunuza indirin ve kurun.

4. Telefon Numarası Alın: Uygulamayı indirdikten sonra ayarlara girerek oradan kişiler seçeneğini işaretleyin. Bu işlemin ardından textPlus uygulaması size kişisel bir telefon numarası atayacaktır. Bu numarayı WhatsApp için de kullanabilirsiniz. Daha sonra WhatsApp kaydında ihtiyacınız olacağı için numarayı not edin.

5. Onay Kodu Alın: Numarayı aldıktan sonra geri dönüp WhatsApp uygulamasını açın ve bu numarayı girerek kayıt işlemlerini tamamlayın. Uygulama sizden bir onay kodu isteyecektir. Bu koda ulaşmak için tekrar textPlus uygulamasını kullanmanız gerekecek.

İlginizi Çekebilir:   Whatsapp'ta Topluluklar Özelliği Geliyor.

6. WhatsApp’a Kayıt Olun: Onay koduna ulaştıktan sonra bu kodu WhatsApp kayıt işlemleri için uygulamaya girin ve kaydı tamamlayın. Bu şekilde kendi sim kartınız ve numaranız olmadan bu haberleşme uygulamasını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telefonunuz Dinleniyor Mu? Bu Yöntemlerle Anlayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.