Sevilen Kulaklık Modeli Logitech G430 Alternatifi 7 Kulaklık

Sıradaki içerik:

Sevilen Kulaklık Modeli Logitech G430 Alternatifi 7 Kulaklık

sv

Steam Deck, 8 Saat Boyunca Oyun Oynatabilecek

127 okunma — 12 Ağustos 2021 21:58
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

steam deck saat boyunca oyun oynatabilecek

Bilindiği üzere Valve’in oyun kolu Steam Deck, hem dâhili donanımlarından yararlanarak oyun oynatma imkanı hem de bilgisayarda açık olan oyunları kablosuz ağ üzerinden oynatma imkanı sunuyor. Bahsettiğimiz ikinci senaryoda oyunun grafiklerinin işlenmesinden ve oyun içi hesaplamaların yapılmasından bilgisayar donanımları sorumlu oluyor, yani Steam Deck yalnızca bir ekran görevi görüyor.

Steam Deck’in, bir oyunu oynatmak için kendi grafik kartı ve işlemcisinin gücünden yararlanmadığı durumlarda, yani ağ üzerinden oyun akışı yapıldığı durumlarda 8 saatlik bir batarya ömrü sunacağı açıklandı.

Uzun süreli deneyim için oyunun PC üzerinde çalışması gerekiyor

PC Gamer’in haberine göre, Valve’de ürün tasarımcısı olarak görev yapan Greg Coomer, “Death Stranding gibi yüksek performans gerektiren bir oyunun, cihazın kendisinde değil de PC’den akış yöntemiyle oynandığı takdirde 8 saat boyunca oynanabildiğini” söyledi.

İlginizi Çekebilir:   PUBG Mobile'da Hilesiz Ücretsiz UC Kazandıran Mobil Uygulama

Valve de Steam Deck’in iki ila sekiz saatlik bir oynama süresi sunacağını açıklamıştı. Bahsi geçen iki saatlik oynama süresi muhtemelen yüksek performans gerektiren oyunların cihazın kendisinde oynanmasıyla ortaya çıkıyor. Şirket, daha önce verdiği bir örnekte Portal 2 oyununun 30 fps’te 5 ila 6 saat boyunca oynanabildiğini belirtmişti.

Steam Deck Testlerinde Birçok Oyun 30 FPS Sınırını Geçti

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.