LPG Otogaz Fiyatına 71 Kuruş Zam Geldi

Sıradaki içerik:

LPG Otogaz Fiyatına 71 Kuruş Zam Geldi

sv

Huawei 5G yasağına itiraz etti

191 okunma — 03 Ekim 2021 20:29
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei 5G yasağına itiraz etti

Huawei; İsveç mahkemesinin, haziran ayında Çinli şirketin ülkede 5G ekipmanı satmasına yönelik yasağı onaylayan kararına itirazda bulundu.

İngiltere başta olmak suretiyle bazı ülkeler, ABD’nin baskıları sonucunda Huawei’yi ülkedeki 5G ağlarından çıkarma sonucu almıştı.

Çin hükümet ile bağlantılı olduğu iddialarıyla Huawei‘yi casuslukça suçlayan ABD hükümeti, bir yandan Çinli şirkete yaptırım uygulamaya devam ederken, diğer yandan da ülkelere baskı yapmayı sürdürüyor.

İngiltere başta olmak üzere bazı ülkeler, ABD’nin baskıları sonucunda Huawei‘yi ülkedeki 5G ağlarından çıkarma kararı almıştı.

ABD, İngiltere, Fransa ve Belçika’nın ardından, 5G ağlarında Huawei’yi yasaklayan ülkelere geçtiğimiz aylarda İsveç de eklenmişti.

HUAWEI’DEN İTİRAZ

Huawei, İsveç mahkemesinin haziran ayında Çinli şirketin ülkede 5G ekipmanı satmasına yönelik yasağı onaylayan kararına karşı temyiz başvurusunda bulundu.

İlginizi Çekebilir:   Redmi Note 11 Pro Yeni Özelliklerle Geliyor. İşte Gelişmeler

Şirket, davada sözlü duruşma talep ettiğini, ancak böyle bir duruşmanın yapılıp yapılmayacağına veya Avrupa Adalet Divanı‘ndan ön karar istenip istenmeyeceğine Temyiz Mahkemesi’nin karar verebileceğini söyledi.

Huawei daha önce temyiz de dahil olmak üzere tüm seçenekleri değerlendireceğini açıklamıştı.

Huawei’nin şu anda Avrupa’da yaklaşık 90 milyon kullanıcısı bulunuyor. Ancak ABD’nin getirdiği Google ve Android yasağı sonrasında bu kullanıcılarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan Çinli şirket, bir çözüm aramaya çalışıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.