Riot Games’in Türkiye Sunucularının Çöktü

Sıradaki içerik:

Riot Games’in Türkiye Sunucularının Çöktü

sv

Danla Bilic ve Reynmen’in Yangın Gönderileri Kaldırıldı

206 okunma — 14 Ağustos 2021 20:48
avatar

Mehmet YILDIZ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

danla bilic ve reynmenin yangin gonderileri kaldirildi

Geçtiğimiz haftalarda ülkenin dört bir yanında başlayan orman yangınları, Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Sosyal medyada pek çok ünlü isim de bu orman yangınları ile paylaşımlar yapmış ve vatandaşları sağduyulu olmaya çağırmıştı.

Bu ünlü isimlerin arasında Reynmen ve Danla Bilic’de vardı. İki ünlü de bugün Instagram hesaplarından paylaştıkları hikayelerinde orman yangınları ile paylaştıkları bir gönderinin telif ihlalleri nedeniyle kaldırıldığını açıkladı.

Gönderiler neden kaldırıldı

Her iki gönderide de kaldırılan paylaşımın aynı fotoğrafa sahip olduğu görülüyor. Ayrıca yapılan paylaşımlarda Instagram tarafından verilen bilgiler de açıkça belli oluyor. Gönderilerin “Fikri mülkiyet ihlali” nedeniyle kaldırıldığı, Instagram tarafından iki kullanıcıya da açıkça belirtilmiş.

Paylaşılan görselin asıl sahibi ise Anadolu Ajansı’nda foto muhabir olan Mahmut Serdar Alakuş. Alakuş, büyük ihtimalle bu fotoğrafının bu şekilde kullanılmasından rahatsız olmuş ve gönderiler hakkında telif işlemi başlatmış. Fotoğraf kendisine ait olduğu için de bu telif başvurusu onaylandı ve iki ünlünün de gönderileri kaldırıldı.

İlginizi Çekebilir:   İnternetten Para Toplayarak Gerçeğe Dönüşen 10 İlginç Ürün

Covid-19 Vakalarını Güncel Olarak Takip Edebildiğimiz Worldometer Ne Kadar Güvenli?

Alakuş’un bu gönderilere neden telif başvurusu yaptığı ise bilinmiyor. Aynı fotoğrafı paylaşan ünlülerin de gönderileri kısa süre içinde kaldırılabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.